Dzer pienu, būsi gudra

Komentāri
Dzer pienu, būsi gudra
Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

To, ka piena produkti ir jāiekļauj veselīga uztura ēdienkartē, Tu noteikti zini sen. Piena produktos ir proteīni, kalcijs, D vitamīns un magnijs – tādējādi tie samazina risku saslimt ar diabētu, hipertoniju, kā arī iedzīvoties liekajā svarā. Taču tagad zinātnieki ir atklājuši, ka piena produkti labvēlīgi ietekmē galvas smadzeņu attīstību.

Kopīgā eksperimentā, ko veikuši amerikāņu un austrāliešu zinātnieki, noskaidrojies, ka cilvēkiem, kuriem garšo piens, jogurts un siers, ir daudz lielākas prāta spējas nekā tiem, kuri šos produktus uzturā nelieto.
972 brīvprātīgajiem tika ”izmērīts” intelekta līmenis. Viņi pildīja dažādus loģiskās domāšanas un atmiņas testus, kā arī tika pārbaudītas viņu organizatoriskās un plānošanas spējas. Paralēli tika fiksēta eksperimenta dalībnieku ēdienkarte. Visaugstākie testu rezultāti bija tieši tiem, kuri ikdienā lieto piena produktus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētnieki neatklāja saistību starp IQ līmeni un tauku satura daudzumu pienā. Tomēr jau agrāk veiktie pētījumi ir pierādījuši, ka cilvēkiem ar augstu labo tauku līmeni asinīs, ir vairāk attīstītas tieši kognitīvās spējas. Tas tādēļ, ka 60% cilvēka smadzeņu sastāv no taukiem. Nepietiekams tauku daudzums uzturā slikti ietekmē neironu tīklu, tādēļ var kļūt par iemeslu saslimšanai, piemēram, ar izkaisīto sklerozi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl