Komentāri
Drosmīgi šķēlumi, čokeri un uzšuves. Stilīgā Kašera padomi īstai modes dāmai šajā pavasarī
Foto: Scanpix

Kas lēni nāk, tas labi nāk – vecu vecais teiciens noteikti attiecināms uz pavasari šajos platuma grādos. Kamēr šur tur vēl solīts sniegs, noteikti esi domājusi par to, ko tērpsi mugurā, kad silto mētelīti būsi iekarinājusi skapī. Ko šopavasar un vasarā ģērbt mugurā, lai būtu īsta modes dāma, portāls Skaties.lv jautāja modes māksliniekam un stilistam Kasparam Blūmam-Blūmanim, kurš zināms arī kā Kašers.

Šopavasar aktuālās krāsas joprojām ir pasteļtoņi, bet dāmām un jaunkundzēm, kuras par savu garderobi rūpējas laicīgi, jāņem vērā, ka vasarā aktuālas būs spilgtas krāsas. Tāpat patlaban liela aktualitāte ir ziedu motīvi.

”Ļoti liels trends ir uzšuves. Arī tās, ko katrs pats mājās var piegludināt pie džinsu jakām vai pie cita apģērba.

Vēl aktuāla ir apģērba izpērļošana. Piemēram, oversize džinsu jakai aizmugurē ar pērlītēm izšuj rakstiņu. Tas ikdienišķām lietām piešķir pievienoto vērtību, uztjūnē,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Kašers.

Stilists akcentē, ka modē ir vienkārši piegriezumi. ”Pēc iespējas klasiskāk, pēc iespējas vienkāršāk, bet to visu izrotāt ar ļoti sīkiem, smalkiem aksesuāriem – gredzeniem, auskariem, ķēdītēm, kas uzreiz nekrīt acīs, bet šīs smalkās detaļiņas var ieraudzīt tuvumā,” norāda modes eksperts.

Tāpat klasiska piegriezuma kleitu var papildināt ar lieliem auskariem. ”Klasiska dzeltena kleita un milzīgi spilgti rozā auskari,” piemēru min stilists.

Šajā sezonā liela aktualitāte ir lakatiņi – nevis lielie milzīgie zīda lakati, bet pavisam maziņi, ko vienā divos mezgliņos apsien ap kaklu.

Īpaši trendīgi ir blūze ar kuplinājumu piedurkņu apakšdaļā. Kādreiz vairāk tika akcentēti pleci, bet tagad viss ”svars” ir piedurknes apakšējā daļa.

Kašers sievietēm iesaka būt drosmīgām un izvēlēties šķēlumus.

Kašers

Kašers
Modes eksperts

”Jo šķēlums ir augstāk, jo tas ir seksīgāk un labāk,” sievietes iedrošina modes eksperts.

No iepriekšējās sezonas joprojām iesakāms sportisko stilu jaukt kopā ar klasisko. Piemēram, trencis vai oversize mētelis tiek miksēts ar sporta apaviem.

Tāpat joprojām aktuāli ir čokeri. ”Viena no tendencēm ir čokera vietā ar kaklu uzsiet melnas krāsas lentīti, ko priekšā sasien bantītē,” par to, kā gaumīgi aizstāt 1990. gados tik populāro aksesuāru, stāsta Kašers.

Tuvojoties izlaidumu laikam, stilists atgādina, ka no modes izgājušas kleitas ar spīdumiņiem, mākslīgajiem kristāliņiem, kā arī tills, kas apmēram 10 centimetrus paveras no kleitas apakšas.

Karstākajā un saulainākajā gadalaikā ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir saulesbrilles. Modes eksperts iesaka tās izvēlēties ar spoguļstikliņiem.

Foto: modes aktualitātes slavenu dāmu tērpos un ne tikai

”Ir forši piedomāt pie tā, ko velc mugurā, bet, manuprāt, pats galvenais ir tas, kas tev iekšā. Meitenēm un sievietēm nevajadzētu aizmirst – patiesībā ir vienalga, kas tev ir mugurā; ja no tevi nāk enerģijas un pozitīvisma strāva, tad viss ir kārtībā. Es pats bieži vien, skatoties sievietes mirdzošajās acīs, nepamanu, kas viņai mugurā.

Pirmais aksesuārs, ko ņemt līdzi, izejot no mājas, ir smaids,” akcentē Kašers.

Dāmām stilists iesaka nepārspīlēt, dot priekšroku klasiskajam stilam un svarīgi, lai apģērbs un aksesuāri ir nevis dārgi, bet kvalitatīvi.

Kašers sniedz arī kādu vērtīgu, bet vienkāršu padomu: ”Ejot ārā no mājas, atcerēties vismaz vienu lietu, par kuru šaubies, atstāt mājās. Jo koptēls ir tīrāks, jo tas izskatās dārgāks. Tādēļ obligāti nav jāiepērkas dārgos veikalos.
Galvenais ir nepārbāzt, radīt gaumīgu priekšstatu, bet ir forši atrast vienu odziņu, pie kuras piedurt aci.”

Lasi vēl