Drīz pasaulē jānāk tavam mazulim? Izveido dzemdību plānu

Komentāri

Lai dzemdības nevienu topošo māmiņu nepārsteigtu nesagatavotu, jau iepriekš katrai ir jāapdomā, kādas dzemdības viņa vēlas. Protams, ka ikvienas atbilde būs: vieglas! Šim – ļoti vēlamajam nosacījumam un arī citiem māmiņa var pietuvoties, ja skaidri apzinās, kādu viņa vēlas sava bērniņa nākšanu pasaulē. Viena iespēja – rakstīt dzemdību plānu, otra – rūpīgi izvēlēties dzemdību vietu.

Raidījuma Māmiņu klubs topošā superbēbīša māmiņa Kristīne kopā ar dūlu Lieni Ceriņu, kura piedalīsies superbēbīša nākšanā pasaulē, izveido dzemdību plānu. Vienotu noteikumu, kā būtu jāraksta dzemdību plāns, nav. Plāna rakstīšanas galvenais uzdevums – palīdzēt pašai māmiņai saprast, kādas dzemdības viņa vēlas, un vai viņas ieceres ir piepildāmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO. Aplūko, kā izveidot dzemdību plānu

Dzemdību plānā ir svarīgi iekļaut to, ko māmiņas sagaida no atbalsta personas vai personām dzemdībās, lai šiem cilvēkiem par to varētu pastāstīt. Māmiņa Kristīne no bērna tēta un dūlas Lienes sagaida palīdzību elpošanā un ērtākas dzemdību pozas ierādīšanā. Iepriekšējās dzemdībās Kristīnes vīrs bijis labs palīgs muguras masēšanā. Arī šoreiz māmiņa sagaida no viņa tādu pašu palīdzību. Tāpat arī dzemdību plānā ir jāpiemin lietas, no kurām māmiņa labprāt izvairītos. Svarīgi arī jau iepriekš apdomāt par to, kā rīkoties, ja dzemdības nenoritēs, kā ieplānots, un būs nepieciešama ķeizargrieziena operācija. Liela nozīme ir arī dzemdību norises vietas izvēlei. Kristīne vēlas savu trešo bērniņu laist pasaulē Siguldas slimnīcā, kas piedāvā iespēju dzemdēt ūdenī.

Skaties video:

Lasi vēl