Dejo ar zvaigzni uzvarētāja Viola Abramova-Mailīte: Plīvurs ir galvenais

Pievienot komentāru
Dejo ar zvaigzni uzvarētāja Viola Abramova-Mailīte: Plīvurs ir galvenais
Foto: ekrānuzņēmums

Dejotāji un deju skolotāji Viola Abramova-Mailīte un Rihards Mailītis apprecējās pirms sešiem gadiem. Pazīst viens otru kopš pusaudžu gadiem, taču abu jūtas uzplauka pāris gadus pirms kāzām.
Lai arī paši nebija paredzējuši, svinības izvērtušās par tradīcijām bagātām kāzām.

Galvenais – plīvurs

Pretēji aizspriedumiem kāzu kleitu Viola sev šuvusi pati, un, ignorējot ticējumus, Rihards līgavas kleitu redzējis pirms kāzām. Palīdzējis pielaikošanā, gan ar ieteikumiem. Turklāt abi apgalvo, ka šī ”sliktā” zīme neko ļaunu (pārspļaujot trīs reiz pār plecu) viņu ģimenei nav nodarījusi. Viola uzskata, ka līgavai obligāti jāliek plīvurs – kaut vai neliels. Vienalga, kāda ir līgavas kleita, var pat būt balti šortiņi, bet plīvuram ir jābūt, jo plīvurs ir tieši tas kāzu aksesuārs, kas padara līgavu par līgavu.

Aplūko galeriju!

Gribēja vienkārši, sanāca labāk

Kāzu rītā Rihards devies uz Violas vecāku mājām izpirkt līgavu – tā arī bijusi vienīgā kāzu tradīcija, uz kuru sākumā abi ”parakstījušies”. Laulību ceremonija Dzimtsarakstu nodaļā bijusi tikai pašu tuvāko lokā. Uz kāzu mielastu viesu namā gan viesi ielūgti daudz kuplākā pulkā. Pirms kāzām Rihards bijis noskaņots pilnīgi pret jebkādām kāzu tradicionālajām izdarībām, vēlējies, lai viss noritētu pēc iespējas vienkāršāk. Bet pārsteigumus vienu pēc otra jaunlaulātajiem sarūpējusi vedējmāte dziedātāja Liene Greifāne. Pa ceļam uz svinību namu bijuši gan goda vārti, gan uzdevumi jaunlaulātajiem. Rihards nav ticis galā ar egles bluķa saskaldīšanu, tāpēc talkā nācis vectētiņš. Violai izdevies pārskaitīt visus 60 vai 70 čiekurus. Arī tradicionālā atslēgas pieslēgšana pie tilta margām jaunajam pārim šķitis ļoti aizraujošs pasākums.

Valsis pēc pieprasījuma

Jaunā dejotāju ģimene savās kāzās nebija plānojuši dejot īpašo pirmo valsi. Taču viesi bija pieprasījuši, tādēļ nācies arī nedaudz ”pastrādāt” savā lielajā dienā. Tagad Viola un Rihards, kuri dejojuši publikas priekšā ne reizi vien, atzīst, ka dejot savās kāzās nozīmē piedzīvot pavisam citas sajūtas un emocijas, par kurām, sanāk, ka jāpateicas viesiem. Vienīgais abu ieteikums kāzu viesiem – neaizrauties ar ”rūgts” saukšanu, jo ”kas par daudz, tas par skādi.” Citādi jaunajam pārim var apnikt.

Labākais pasākums – līgavas zagšana

Lai arī šī tradīcija daudziem šķiet novecojusi, Viola ar Rihardu visiem kāzu viesiem iesaka noorganizēt līgavas zagšanu. Abiem bijis ļoti interesanti.

Skaties video!