Daudz laimes, Ievas, vārda dienā! Zināmi trīs vārda Ieva skaidrojumi

Pievienot komentāru
Daudz laimes, Ievas, vārda dienā! Zināmi trīs vārda Ieva skaidrojumi
Foto: LETA, publicitātes foto

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Latvijā šodien svin vārda dienu 9302 Ievas. Šī brīnišķīgā vārda īpašnieces nereti jūtas nedaudz apvainojušās, jo šovakar visiem prāts aizņemts ar Ziemassvētku dāvanu gādāšanu nevis ar apsveikumiem Ievām. Tādēļ –  sarosāmies, vēl ir laiks! 

Visbiežāk dzīvē esot sastopami trīs Ievu tipi:

Pirmais tips. Pašaizliedzīga, sirsnīga. Visu vai neko – tāda ir Ievas devīze! Par lielāko dārgumu uzskata savu vīru un tam kalpo visu mūžu. Piemiedz acis, ja dārgumiņš paslīd aiz citu skaistā dzimuma siluetiem. Ieva vienmēr ir laimīga labu draugu pulkā.

Otrais tips. Sarežģīts raksturs; var būt noslēgta un kašķīga, bet sevi nekad neaizmirsīs. Mākslu savaldīties Ievai grūti apgūt.

Trešais tips. Intelektuāli gracioza savā domāšanā. Spēj piedot un aizmirst ļauno. Apveltīta ar lielisku gaumi un mākslinieciskām tieksmēm. Mīl komfortu, ceļojumus un visu skaisto. Estēte un gardēde kultūrvērtību izpratnē.

Personvārdu pētnieks Gunnars Treimanis apgalvo, ka būtībā Ieva ir viens no skaistākajiem un arī visgrūtāk atšifrējamiem vārdiem. Kā nekā pirmā sieviete pasaulē!

Šodien vārda diena ir arī dziedātājām Ievai Aukraterei, Ievai Kerēvicai, Ievai Sutugovai. Gleznotājai Ievai Iltnerei, aktrisei Ievai Pļavniecei un  mediju darbonei, RISEBA un žurnālistu skolas “Artek” pasniedzējai Ievai Adams. Apsveicam!

Foto