Dārgakmeņi, kas dziedē un aizsargā

Pievienot komentāru
Dārgakmeņi, kas dziedē un aizsargā

Atbrīvoti no tumšajām zemes dzīlēm, dārgakmeņi un pusdārgakmeņi atstaro gaismu un mirdz dažādās krāsās, tāpēc cilvēku uztverē asociējas ar dievišķu enerģiju, garīgu spēku un absolūtu skaidrību. Jau kopš senseniem laikiem dārgakmeņi ir statusa apliecinājums, kam piedēvētas gan maģiskas īpašības, gan dziedinošas un aizsargājošas spējas. Caurspīdīgus akmeņus saista ar pareģošanu, bet sarkanus – ar dedzību un vitalitāti. Daži akmeņi simbolizē konkrētus gada mēnešus, bet dažiem piemīt unikāla un neatkarīga nozīme.

Topāzs

Topāzs tiek uzskatīts par iejūtīgu, veicinošu akmeni. Tas simbolizē uzticību, dievišķu labestību, draudzību, piedošanu un mīlestību. Senie dziednieki topāzu izmantoja, lai mazinātu nervu pārpūli un veicinātu apetīti.

Heliotrops

Šim akmenim, sauktam arī par asinsakmeni, piemīt dziedinošas īpašības, tas atveseļo ne tikai miesu, bet arī garu dažkārt heliotropu dēvē par cīnītāja akmeni, kas palīdz pārvarēt dažādus šķēršļus un dod drosmi. To lietoja, lai ārstētu asins kaites un apturētu asiņošanu.

Smaragds

Dārgakmens zaļā krāsa asociējas ar auglību, nemirstību, pavasari un jaunību. Ēģiptieši smaragdu kā mūžīgās jaunības simbolu deva līdzi mirušajiem. Kristietībā smaragds simbolizē ticību, folklorā tam piedēvētas dziedinošas īpašības.

Ahāts

Šis akmens simbolizē drosmi, ilgmūžību un labklājību. Senos laikos cilvēki ticēja, ka ahāts padara savu valkātāju neredzamu, bet zemkopji piesēja ahātus pie vērša ragiem, lai nodrošinātu labu ražu.

Rubīns

Senāk karalisko ģimeņu locekļi valkāja rotas ar rubīniem, jo uzskatīja, ka šis akmens, kļūstot tumšāks, spēj brīdināt par draudošām briesmām. Rubīns simbolizē drosmi, mīlestību, vitalitāti un ir saistīts ar Saturnu un Marsu, kaislīgu planētu.

Safīrs

Safīrs ir dievišķas harmonijas, miera un patiesības simbols. Hinduistu tradīcijā šis akmens ir saistīts ar Saturnu un paškontroli. Daži uzskata, ka tas spēj atvairīt ļaunumu.

Nefrīts

Ķīnā Nefrīts ir debess akmens, kas simbolizē šķīstību un nes laimi. Kā saules akmens un jan simbols tas reprezentē taisnīgumu, drosmi, harmoniju un morālu ticību. Gludi nopulēts Nefrīts asociējas ar seksualitāti.

Dimants

Šo dārgakmeni bieži iestrādā saderināšanās gredzenos, jo tas simbolizē šķīstību, patiesību un uzticību. Tiek uzskatīts, ka dimants ” uzsūc” valkātāja emocijas un attīra dvēseli, savukārt tā mirdzums asociējas ar sauli.

Opāls

Opāls simbolizē dievišķu atklāsmi, reliģisku fanātismu un uzticību. Senie romieši domāja, ka šos akmeņus no debesīm nonesis zibens. Dažās kultūrās opālu sauca par ”akmenaci”, jo ticēja, kas tas uzmana karaliskās ģimenes.

Ametists

Ametists simbolizē garīgo spēku, un tam tiek piedēvētas aizsargājošas spējas. Kristīgās baznīcas bīskapi valkā ametista gredzenus. Šis akmens dod mieru prātam un pasargā valkātāju no alkohola izraisīta reibuma.

Tirkīzs

Šis ir drosmes, panākumu un piepildījumu simbols, kas spēj pasargāt īpašnieku no ļaunuma. Meksikā tirkīzs ir saules un uguns simbols, bet tibetiešu priekšstatos – svēts dārgakmens.

Serdoliks

Šim akmenim piemīt dziedinošas īpašības, tas veicina garīgo spēku un radošo potenciālu. Serdoliks ir cieši saistīts ar reliģiskajiem simboliem. Pravieša Muhameda zīmogā bija iestrādāts serdoliks sudraba ietvarā.

Lazurīts

Šis akmens simbolizē dievišķu varu, gudrību un iekšējo spēku. Tas uzlabo prāta spējas un palīdz sasniegt apskaidrību. Lazurīts tiek dēvēts par draudzības akmeni.

Onikss

Melniem akmeņiem piemīt aizsargājoša enerģija, tāpēc rotas ar oniksu valkā cilvēki, kas vēlas izvairīties no ļauniem spēkiem. Onikss simbolizē apziņas pastiprināšanos, pašapziņu un garīgu spēku, kā arī sirsnību un laulāto pāru laimi.

Foto: