”Sievietes ir trakas” – ekskluzīva intervija ar kailfoto mākslinieku Darren Kane

2 komentāri
”Sievietes ir trakas” – ekskluzīva intervija ar kailfoto mākslinieku Darren Kane
Foto: Darena personīgais arhīvs

Darren Kane ir viens no straujāk progresējošākajiem modes un kailfoto fotogrāfiem Latvijā. Šis jaunais mākslinieks nāk klajā ar oriģinālām idejām un ir sieviešu mīlulis. Darren Kane nebaidās pasniegt Latvijas sabiedrībai seksuālu ainu aktus no dažādiem skatpunktiem. Bērnībā man reiz teica: ”Izvēlies dzīvē darbu, kas tev ļoti patīk, un tev nevajadzēs strādāt nevienu dienu pēc tam,”  Skaties.lv/Sievietei stāsta provokatīvais fotogrāfs. Viņa izvēle ir fotogrāfija!

 

Darren Kane stāsta, kā aizsākās viņa karjera kailfoto industrijā. Uz fotosesiju piesakās meitenes, fotografēšana norit ikdienišķi, līdz brīdim, kad meitenes pēdējos kadros sāk izģērbties. Fotogrāfs vispirms esot kautrējies, bet tad ir sapratis, kad to vajag izmantot mākslas vārdā. Viņam fotosesijas beigās patīk uzņemt “selfiju” ar katru modeli. Nereti pēc fotosesijām viņš šo vienu bildi publicē sociālajos tīklos.

Kā šīs sievietes nonāk pie tevis uz fotosesijām? 

Katru dienu man Facebook.com pienāk vismaz 5 vēstules, kurās meitenes vēlas pieteikties kailfoto sesijai. Man nepatīk fotografēt pāru fotosesijas. Dodu priekšroku tam, ka sieviete fotografējas atsevišķi. Ja viņi sāk maigoties, tad tas vairs man neliekas smuki.

Vai sievietes uz kailfoto sesiju nāk vienas pašas vai kāda pavadība?

Biežāk sievietes nāk vienas pašas. Darren Kane akcentē, ka sievietes nebaidās nākt vienas pašas. Mākslinieks skaidro, ka sievietes ir ”trakas ”.

Ar kādiem paņēmieniem iegūsti sieviešu uzticību, lai stress pazustu kā nebijis?

Man ir tāds kā sava veida rituāls. Man ļoti patīk gatavot ēst, un man tas labi sanāk. Rūpējos, lai cilvēks būtu paēdis, vienalga – vai tā ir sieviete, vai vīrietis. Kad cilvēks ir pabarots, viņš ir laimīgs. Viņām viss ir ”pofig”. Smejoties Darren Kane piebilst: ”Ja to uzzinās kāds cits fotogrāfs, viņš sāks barot savas modeles!”

Kā sastrādājies ar savām modelēm?

Pēc 20-30 minūtēm var saprast, kāds cilvēks ir pēc rakstura. Tad ir iespējams izvilkt no cilvēka visādus labus kadrus. Ir cilvēki, kas ļoti labi pozē fotosesijas sākumā, bet sesijas beigās ir pārguruši un bildes vairs nav labas. Ir sievietes, kas no sākuma kautrējas, bet pēc laika atmaigst un sanāk ļoti labi fotouzņēmumi. Ja modele nervozē, tad Darren Kane viņu atslābina ar plecu masāžu.

Foto:

Vai tu izdomā, kā meitenēm stāvēt fotokameras priekšā?

Fotogrāfija ir māksla. Viņas pozē, kā grib. Fotosesijas laikā fotogrāfs strādā brīvi un iegūst modeles uzticību. Tad fotosesijas izvēršas plūstošas. Protams, ka viņš iesaka pozas, kā meitenēm stāvēt, lai neizskatītos slikti. Ja fotogrāfam nepatīk kāda modele pēc rakstura, viņš godīgi sievietei pasaka, ka sadarboties nevarēs.

Ja modele māksliniekam nešķiet simpātiska ne rakstura ziņā, ne vizuāli, tad viņš mēdz pacelt savu cenu. Vidēji fotosesija ilgst 2 h.

Vai tev patīk jaunais tēls, ko piešķir sabiedrība?

Darren Kane nepatīk, ka viņu asociē ar fotogrāfu, kurš uzņem kailfoto. Sākotnēji viņš darbojies ar modes foto, tad sācis fotografēt kailas meitenes. Latvijā par modes foto atlīdzība ir maza, tāpēc pievērsos darbam, fotografējot kailas sievietes. Privātajās fotosesijās cilvēki ir gatavi maksāt lielas summas. Latvija vēl nav gatava šim provokatīvajam fotogrāfijas stilam.

Kādas ir cenas, nākot pie tevis uz fotosesiju?

Ir tā, ka, ja man meitene ļoti patīk gan vizuāli, gan arī kā cilvēks, varu viņu fotografēt par velti. Es pats varu izvēlēties, ko man patīk bildēt un ko nepatīk. Ja man cilvēks nešķitīs pievilcīgs, tad varu attiekties viņu fotografēt. Latvijas sabiedrība ir ļoti konservatīva.

 

Foto:

Darrena Kane tetovējums simbolizē viņa darbības! ”True art always stays in shadows.” (Patiesā māksla vienmēr paliek ēnā!)