Darba pārrunas; kā gatavoties?

0 Komentāru
Darba pārrunas; kā gatavoties?

Kad runa ir par darba interviju, pirmais iespaids ir ārkārtīgi svarīgs. Doma par darba pārrunām vien ir diezgan biedējoša un rada stresu un nemieru. Tu pat sāc bažīties, vai esi gana laba. Kad esam noraizējušās, ir grūti atstāt pašu labāko iespaidu par sevi, bet ir daži vienkārši veidi, kā uzvarēt darba intervijā un iznākt no tām ar jaunu amatu rokā. Iepazīsties ar šīm lietām, un tu būsi absolūta uzvarētāja!

Sagatavojies laikus

Darba apraksts parasti iekļauj iemaņas, kas nepieciešamas darbam. Pacenties kārtīgi, lai atbilstu visām prasmēm pirms svarīgās intervijas. Intervijas laikā tev jautās, lai pierādi, kāpēc jānolīgst tieši tevi. Ja tev jautā: “Kāpēc mums jāizvēlas tieši tevi ? “sniedz pēc iespējas detalizētāku un iepriekš pārdomātu atbildi.

Uzzini vairāk par topošo priekšnieku pirms intervijas

Viena no vissvarīgākajām lietām, kas jāzina pirms darba intervijas, ir tava potenciālā priekšnieka vārds. Kad saņem e-pastu vai zvana paziņojumu par darba interviju, neaizmirsti lūgt priekšnieka vārdu. Mēģini uzzināt tik daudz informācijas, cik iespējams, par savu potenciālo priekšnieku, un šī informācija palīdzēs gūt panākumus intervijas laikā. Neaizmirsti, ka runa ir par profesionālajām gaitām, ne privāto dzīvi!

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Kompānijas nozīme konkrētajā jomā

Informācija ir panākumu atslēga, tādēļ uzzini vairāk par uzņēmuma lomu konkrētajā nozarē. Tādā veidā izpratīsi arī savu lomu kā jaunais darbinieks. Pirms intervijas sev pavaicā: “Vai es tiešām vēlos šo darbu?” Ja uzņēmuma bizness nav tavās interesēs, varbūt pārdomā savu lēmumu doties uz interviju.

Uzzini vairāk par bijušajiem/topošajiem projektiem

Nesen paveiktie projekti ir būtisks temats vairumā darba interviju. Kāpēc neuzņemties iniciatīvu, lai uzzinātu vairāk par tiem? Tā ir milzīga priekšrocība darba intervijas laikā, un tas liecina, ka tevi tiešām interesē strādāt šajā uzņēmumā.

Uzzini vairāk par darba etiķeti

Uzzināt uzņēmuma dresscode ir ļoti svarīgi, jo īpaši, ja šis uzņēmums ir konservatīvs. Lai gan lielākā daļa biroja darbinieku nēsā klasisku apģērbu, ir arī reliģiski darba devēji, kas nepieļauj īsus svārkus vai izaicinošas rotaslietas. Uzzini šo informāciju un pārliecinieties, ka kleita atbilst darba intervijai.

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Nomaskē tetovējumus

Tas var izklausīties nedaudz dīvaini un vecmodīgi, bet ir uzņēmumi vai lielas korporācijas, kurās skatiens tiek pievērsts tetovējumiem. Diemžēl pirms darba intervijas mēs aizmirstam par šo lietu, un tad mēs nezinām iemeslu, kāpēc nevarējām gūt panākumus. Bieži vien biroja darbinieki skeptiski raugās uz ķermeņa zīmējumiem, tādēļ apdomā, kā tos paslēpsi.

Pārdomā savu piecu gadu plānu

Viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, ko lielākā daļa intervētāji lūdz atbildēt saviem potenciālajiem darbiniekiem, ir: “Kur tu redzi sevi pēc 5 gadiem?” Jāsaka, ka tas ir diezgan sarežģīts jautājums, tāpēc padomā par savu atbildi vēl pirms intervijas. Tev nepieciešams parādīt sevi kā ambiciozu personību un to, ka plāno nākotni. Nebaidies no lieliem mērķiem!

0 Komentāru