Teju puse Latvijas iedzīvotāju regulāri ēd vakariņas vēlāk nekā ieteicams. Profesors Anatolijs Danilāns un uztura speciāliste Ilze Lutere nāk klajā ar ieteikumiem, lai vēlās vakariņas atstātu pozitīvu ietekmi uz organismu.

Atpakaļ uz rakstu

7 komentāri

 • Omite

  Omite

  Jā īstiem latviešiem tiešām bija tāds likums ka uz šķīvja neko neatstāt bet tas bij tik sen un cik tad ir palicis to LATVIEŠU ????
 • atceros...

  atceros...

  ka vecmamma mums, bērniem, mācīja likt mazāk ēdiena uz šķīvja, vajadzības gadījumā, papildinot, bet uz šķīvja gan neko neatstāt...un nekad par ēdienu neteikt, ka negaršīgs, ja kas neiet pie dūšas, vienkārši neņem un neēd!...tāpēc vēl, šobaltdien, joprojām ir dziļa pietāte pret ēdienu...
 • Madara

  Madara

  Pirms krāmēt pilnu šķīvi būtu labi saprast, vai tas viss patiešām ir jāapēd. Zinātāji iesaka, ka galvenajam ēdienam jābūt tik pat lielam cik kunģis. un normāla cilvēka kuņģis ir kulaciņa lielumā. Šis ieteikums gan neattiecas uz zaļumu salātiem. Tos gan drīkst ēst cik lien iekšā.
 • Edgars Čaplinskis

  Edgars Čaplinskis

  mums tikums ir ne tikai apēst visu kas ir uz sava škīvja bet arī apēst to ko neapēda klāds no bērniem vai vīrs jeb sieva
  ja ārzemēws vairākums neskatītos un izmestu tad pie mums gan noēdīs arī kaimiņa škīvi jo žēl mest arā

  bet tā labāk ielikt tik cik tev vajag apēst un ja nepietika pielikt klāt vēl un to paša ēdiena katru kumosu kā mionimums 25 reizes sakošļāt jo mēs parasti pieraduši ātri nekošļājot visu norīt un pat garšu nesajust
  • Edgars Čaplinskis

   Edgars Čaplinskis

   protams teorijā saprotu un zinu kas pareizi jādara bet praktiski ne vienmēr ievēroju
 • nu

  nu

  Tas arī nav labi-atstāt uz šķīvja, saimniece apvainosies, ēdiens izniekots! Tā pārtikas izmešana arī ir grēks! Kāpēc neuzlikt mazāk uz tā šķīvja?
 • viktors malahovskis

  viktors malahovskis

  Vajadzētu ēst nesteidzoties, maziem kumosiem, kā arī nevajadzētu ievērot latviešu “zelta likumu”, ka nevajag neko atstāt uz šķīvja.

  MAN IR 54 GADI! UN PIRMO REIZI DZĪVE DZIRDU TĀDU ZELTA LIKUMU! pie tam vēl latviešu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!