Cukurs ir jālieto! Kā notievēt par 55 kilogramiem un saglabāt svaru, ja esi saldummīle? Everitas pieredze

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

32 komentāri
Cukurs ir jālieto! Kā notievēt par 55 kilogramiem un saglabāt svaru, ja esi saldummīle? Everitas pieredze
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Jau piecus gadus Everita no Jēkabpils, pašas spēkiem atbrīvojusies no 55 kilogramiem, uztur sasniegto rezultātu, dzīvojot pēc pašas izstrādāta, veselīga uztura plāna. Un, nē, viņa nebadojas. Everita neslēpj, ka ir saldummīle un ir dienas, kad gan brokastīs, gan pusdienās mielojas ar saldiem ēdieniem. Apņemšanās dzīvot veselīgi nekādā gadījumā nenozīmē atteikšanos no saldumiem uz mūžiem – gluži otrādi. Sarunā ar Skaties.lv Everita, kura nu ir pieprasīta blogere un iedvesmo sievietes ar saviem ‘’Slaiduma maratoniem’’, vēlas graut mītu, ka cukurs – tas uzreiz ir liekais svars.

Aizliegto augli gribas 20 reizes vairāk

Everitas tievēšanas stāsta neveiksmīgā daļa ilga 22 gadus, kuru laikā gan Everitas svars, gan emocijas braukāja kā pa kalniem. Dzīve bija nemitīgs diētu un ‘’noraušanos’’ ritenis.

‘’Man bija vajadzīgi gadi, lai saprastu, ka mēs nedrīkstam sev neko pilnībā aizliegt, jo, ja aizliedzam, to gribas 20 reizes vairāk. Aizliedzot kārumus, seko noraušanās.

Atceros, kā, ieturot kārtējo diētu, man sapņos rādījās kūkas. Sēdēju pie svētku galda, skatījos uz ‘’aizliegto’’ torti un domāju: ‘’Drīz jau es to varēšu, un tad es apēdīšu pusi tādas tortes.’’,’’ atceras Everita.

Svars lēkājis līdzi ‘’diētām’’ un tām sekojošajām ‘’noraušanās’’ reizēm – mīnus 20 kilogramu vietā – plus 25, nākamo mīnus 20 – plus 28.

‘’Kad mēs sev kaut ko aizliedzam un pēc tam noraujamies, tas ir trakāk, nekā vienkārši dzīvot neveselīgi,’’ atskatoties uz šo posmu, nu var teikt blogere un sieviešu iedvesmotāja.

Arī saldummīļi var notievēt

36 gadu vecumā Everita svērusi 110 kilogramus un sapratusi: ‘’Es negribu būt mūžīgais tievētājs!’’

Viņa nevēlējusies pavadīt dzīvi ritenī starp badošanos un ‘’noraušanos’’, tāpēc sākusi pastiprināti meklēt informāciju par to, kā savus iemīļotos gardumus ēst gudri. Joprojām ēdot arī saldumus, Everita pašas spēkiem atbrīvojusies no 55 kilogramiem.

‘’Jā, es esmu saldumu ēdājs, bet sapratu, ka arī saldummīļi var notievēt un saglabāt svaru. Sapratu, ka kviešu miltus varu aizstāt ar cita veida miltiem, balto cukuru – ar cita veida cukuru. Sapratu, ka saldumus varu ēst, bet ne vēlāk par 16.00, jo organismam vajag laiku, lai tos pārstrādātu.

Sapratu, ka, lai veselīgi notievētu un saglabātu svaru, man sev nekas nav jāaizliedz. Varu joprojām ēst kūkas, taču tās ir citādi pagatavotas.

Sapratu, ka mēs varam ēst saldumus un tievēt, neko sev neaizliedzot.

Mans cukurs tagad ir dateles, banāns, kviešu miltu vietā nākuši cita veida milti. Veselīgos saldumus varu ēst pat divās ēdienreizēs,’’ neslēpj Everita.

Lai notievētu, nav jāatsakās no nekā

Savu veselīgo saldumu receptes Everita apkopojusi ‘’Instagram’’ blogā, kuram seko jau vairāk kā 12 tūkstoši un viņas rīkotie ‘’Slaiduma maratoni’’ ir ļoti pieprasīti.

Kā smejas Everita, viņai lielākā atzinība no sekotājiem ir piebilde, ka ‘’bērniem garšoja’’ – zinot mūsdienu bērnu gaumi un iespējas, patīkami apzināties, ka veselīgā kūciņa izpelnās tikpat lielu atzinību, kā lielveikala našķi.

Tajā pat laikā Everita uzsver, ka nenoliedz lielveikalu saldumus. ‘’Ja kāds produkts ir pagatavots lietošanai uzturā, nav iemesla, lai mēs to pilnībā izslēgtu no ēdienkartes. Vienkārši jāzina daudzums un laiks, kad to lietot.

Vienīgais, ko es uzturā nelietoju vispār ir cukurs kā tāds – to man mājās neatrast. Bet, ja vēlos kādu veikala kūciņu pie kafijas, es to atļaujos. Nav jāatsakās ne no kā pilnībā, ja to mākam lietot pareizi.

Tāpat kā ar šampanieti. Nav jāatsakās kādreiz iedzert šampanieša glāzi, taču, ja regulāri izdzeram visu pudeli, tā ir atkarība. Tas pats ar saldumiem. Kādreiz atļaujos to konfekti bet tā nav mana ikdiena,’’ skaidro uztura blogere.

Cukurs ir jālieto!

Sarunas nobeigumā viņa uzsver svarīgāko, kas, jā, ir pretrunā ar populārām diētām un dažādiem tievēšanas mītiem. Bet Everitas un nu jau daudzu viņas sekotāju pieredze rāda – blogere zina, ko runā.

‘’Cukurs ir jālieto! Tikai nedaudz savādāks un jāmāk noteikt tā lietošanas daudzumu un biežumu.

Es joprojām uzturā lietoju visu un uzskatu, ka viss arī ir jālieto. Jautājums ir par daudzumu un laiku, kad to apēdam. Agrāk varēju vakarā apēst pusi ‘’Cielaviņas’’. Tagad zinu, ka no ‘’Cielaviņas’’ pilnībā jāatsakā man nav – apēdu 100 gramu gabaliņu dienas pirmajā pusē pie kafijas bez cukura.

Jā, iepriekš man bija cukura atkarība, bet nu esmu iemācījusies šo produktu lietot pareizi un veselīgi. Un nekādā gadījumā nevēlos atteikties no saldumiem!’’ tā Everita, kura ar šo dzīves filozofiju jau piecus gadus ne tikai saglabā savu ideālo svaru, bet arī bauda dzīvi un visas tās garšas.

Iedvesmai: dažas veselīgo gardumu receptes no Everitas

32 komentāri