Cīnies ar bezmiegu, dzerot pašas gatavoto biešu kvasu!

Komentāri
Cīnies ar bezmiegu, dzerot pašas gatavoto biešu kvasu!

Ziemas beigās, kad vitamīnu un saules trūkums noved pie apātijas un noguruma, biešu kvass palīdzēs papildināt jūsu asinis ar pilnvērtīgiem un dzīvībai nepieciešamiem dzelzs, vara elementiem, hlorofila komponentiem, kuru tik ļoti trūkst enerģijas ģenerācijai. Tad arī pazudīs noguruma sindroms un jūs būsiet spēka pilni.

Parastās bietes satur daudzas fizio­loģiski un bioloģiski aktīvas vielas, tām ir spēcīga ārstnieciski profilaktiska ie­dar­bība uz cilvēka organismu, tur­klāt  diezgan efektīva. Bietes satur saharozi, glikozi un fruktozi — cu­kuru. Tajās ir dzelzs, magnijs, jods, kālijs, varš, orga­niskās skābes. Biete satur arī tikai tām raksturīgas vielas — betanīnu un betaī­nu, kas sekmē tauku šķelšanos un darbojas pret audzēja šūnām. Bietes vāra, cep, tvaicē, no tām spiež sulu, bet ne visi zina par biešu kvasu, kas ir atspirdzinošs un spē­cinošs dzēriens. Tas bija ļoti slavens Senajā Krievzemē X un XI gadsimtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biešu kvasa tradicionālajā re­cep­tē

Uz litru ūdens ņem 100 g bie­šu, 50 g apceptas rudzu maizes ga­ro­ziņu un 60 g cukura. Bieti sagriež salmiņos, ieliek burkā un pārlej ar ūdeni, pie­vieno pārējās sastāvdaļas, burkas kak­­liņu pār­­sien ar marli. Var ņemt gan avota ūdeni, gan parastu novārītu ūde­ni. Burku glabā tumšā vietā. Dzē­riens ga­tavosies 3 die­nas. Pēc tam to var pārliet plastmasas pudelēs vai mazākās stikla burciņās un glabāt le­dus­skapī. Dzēriena gla­bā­šanas laiks — 3 – 4 dienas. Pēc garšas tas ir maigs, ar patīkamu aromātu.

Biešu kvass pēc Bolotova meto­des

Uz litru ūdens ņem 100 g biešu. Atšķi­rībā no tradicionālās kvasa pa­ga­­ta­vo­šanas metodes, tam ne­pie­vie­no maizi un cukuru. Tāpēc Bolotova kva­su uz­skata par dabisku produktu, kas ne­sniedz tūlītējus rezultātus, bet efekts jūtams ar laiku, toties tas ir ievērojams. Bietes nomazgā, nomizo un sa­griez salmiņos. Paņem 3 litru bur­ku, piepildi to līdz pusei ar bie­tēm, uzlej avota vai novārītu ūdeni.

No­vieto burku vietā, kur pastāvīgi ir 18 – 20 grādu silts. Pēc 2 – 3 dienām bietes burkā uzrūgs, tad arī sāciet dzert kvasu. Izdzerot 1 – 2 glāzes die­nā, pie­leji bur­kā tikpat daudz ūdens. Tā dari, ka­mēr dzēriena krāsa kļūst daudz bālāka un sāk pazust kvasa sīvi sald­skābā garša.

Foto

Biešu kvasa labās īpašības

  • biešu kvass ir efektīvs līdzeklis cīņā ar hipertoniju. Glāze svaigi pa­gatavota biešu kvasa pazemina asins­spiedienu 20 minūšu laikā pēc tās iedzeršanas. Regulāri to lietojot, hiper­tonija atkāpjas uz ilgu laiku. Taču jāat­ceras, ka tas jādzer ilgi un ar nelieliem pārtrau­ku­miem, lai sli­mība atkāptos pavisam;
  • tiem, kas cieš no bezmiega, die­tologi iesaka pirms gulētiešanas iz­dzert glāzi šī kvasa, kas saldināts ar medu;
  • bietēs esošie elementi ir spēcīgs līdzeklis pie aknu slimībām, darbojas kā žultsdzenošs līdzeklis, attīra zarnu traktu pie aizcietējumiem, palīdz pie kūtras gremošanas;
  • regulāra biešu kvasa lietošana at­jau­no zarnu mikrofloru, izspiežot no tām pūšanas baktērijas;
  • bolotova kvass palīdz remdēt slāpes un normalizē eritrocītu dau­dzumu asi­nīs;
  • biešu kvass spēj paplašināt asins­vadus, palīdzot tajos novērst aiz­spros­tojumus. Šo dzērienu ieteicams dzert arī pie atero­skle­rozes;
  • tiem, kas vēlas atbrīvoties no liekā svara, kvass jādzer regulāri, var arī ievērot biešu kvasa atslodzes dienas; Bietēs esošais hlorofils, dzelzs un fos­fors pastiprina vielmaiņu un palīdz  zaudēt lieko svaru;
  • hlorofils labvēlīgi iedarbojas arī uz hemoglobīnu, kas palielina tā līmeni asinīs un veicina skābekļa iekļūšanu audos.

Lasi vēl