Četri iemesli, kāpēc laulātajiem draugiem jāguļ vienā gultā

1 komentārs
Četri iemesli, kāpēc laulātajiem draugiem jāguļ vienā gultā
Foto: freeimages.com

Laulātajiem draugiem gulēt vienā gultā šķiet gluži dabiska ģimenes dzīves sastāvdaļas. Taču aptaujas liecina, ka  tikai 8 no 10 pāriem naktsmieru bauda vienā gultā. Par labu gulēšanai atsevišķi parasti pāri min vēlmi netraucēti atpūsties, kā arī ”iekāres uzkurināšanu”, jo attālums pievelk. Taču gulēšanai vienā gultā ir vairāki spēcīgi plusi, ko atsevišķi gulošie zaudē. 

Vīrieši ir laimīgāki

Zinātnieki ir pierādījuši, ka vīrieši, kuri guļ vienā gultā ar savām sievām, mēdz būt laimīgāki un vairāk apmierināti ar dzīvi. Gulēt blakus ir viens no vienkāršākajiem un pieejamākajiem veidiem, kā sagādāt prieku savam mīļotajam.

Ķīmija

Oksitocīns – hormons, ko mēdz saukt par vienu no laimes un apmierinātības hormoniem. Tas izstrādājas tad, ja jūtat viens otra tuvumu. Ja šī hormona pietrūkst, var pazust viss laulības dzīves prieks. Var gadīties, ka tādā veidā jūs paši sagraujat savas attiecības.

Cieša un stipra savienība

Ja laulātie guļ vienā gultā, viņu attiecības automātiski uzlabojas. Viņi vairāk izjūt sevi kā vienu veselumu. Arī strīdus ir vieglāk izlīdzināt, ja abi guļ blakus.

Foto

Sarunas

Pirms gulētiešanas ir iespēja ne tikai mīlēties, bet arī uzsākt dažādas sarunas, kurām dienā, iespējams, neatliek laika, vai arī gaisotne nav bijusi tā piemērotākā. Sarunas vienam otra apskāvienos vairo savstarpējo uzticēšanos.

1 komentārs