Četras tipiskās kļūdas, ko Latvijas sievietes pieļauj grimējoties un kopjot seju

3 komentāri
Četras tipiskās kļūdas, ko Latvijas sievietes pieļauj grimējoties un kopjot seju
KASPARS KRAFTS, F64

Tiecoties pēc perfekta izskata, Latvijas sievietēm ir tendence pārcensties – ikvienam no mums noteikti ir kāda draudzene, kurai tā vien gribas aizrādīt, lai pārstāj sev zīmēt tik lielas un kantainas uzacis vai piebremzē ar vaigu izgaismošanu. Bet varbūt pašas grēkojam, nepareizi lietojot pēdējos gados tik populāro micelāro ūdeni? Pazīstamā grima māksliniece un kosmetoloģe Kristīne Pavlovska Skaties.lv atklāj tipiskākās kļūdas, kuras ikdienā nereti pat neapzināti pieļaujam, pucējot savas sejas.

Pārāk izraustītas vai melnas un kantainas uzacis

‘’Pats pirmais – es ieteiktu visām sakārtot uzacis. Tās veido sejas kopainu. Vienmēr uzsveru, ka modē pirmkārt ir skaisti, kopti zobi un sakoptas uzacis.

Uzcīm obligāti nav jābūt permanentā meikapa, taču tām jābūt sakoptām. Ja uzacis ir bālas, jāizmanto iespējas tās pie meistara piekrāsot.

Attiecībā uz uzacīm pastāv divas izteiktas kļūdas – vai nu meitenes tās par daudz izrausta vai arī pretēji – zīmē pārāk biezas, kantainas, pārsvarā melnas,’’ novērojumos dalās Kristīne.

Viņa iesaka, lai atrastu ideālo uzacu toni un formu, vērsties pie profesionāļa, ne eksperimentēt pašai.

Micelārais ūdens kā sejas toniks

‘’Uz ko ļoti grēko – uzliek skaistu meikapu, bet vakarā aizmirst to notīrīt. Tas laikam ir viens no lielākajiem grēkiem. Un ļoti daudzas nepareizi lieto micelāro ūdeni.

Micelārais ūdens nereti tiek izmantots kā toniks, kas nav pareizi. Ja nelieto dekoratīvo kosmētiku, seju nav nepieciešams attīrīt ar micelāro ūdeni. Tas nav toniks!

Patiesībā micelārais ūdens satur ļoti spēcīgas vielas, kas var kairināt seju. Es ieteiktu seju pēc tā lietošanas noskalot, lai noskalojas micelārā ūdens paliekas.

Mūsdienās pieejams ļoti plašs ādas attīrīšanas produktu klāsts – dažādas putiņas, ziepītes, pieniņi, toniki. Micelārais ūdens paredzēts kosmētikas noņemšanai, ne sejas ādas kopšanai,’’ uzsver eksperte.

Nepareiza krēma izvēle

‘’Rūpējoties par sejas ādu, sievietes nereti aizmirst kakla un dekoltē ādu. Arī šī āda ir jākopj pastiprināti. Divas lietas, kas nodod sievietes vecumu, ir kakls, dekoltē un rokas. Daudzas grēko, lietojot sejas krēmu, bet nelietojot acu krēmu.

Otra galējība – anti age krēmi. Mēs neviena negribam novecot, taču jaunai meitenei stiprus pretgrumbu krēmus lietot vēl nevajadzētu, jo tā viņa panāk pretējo efektu. Āda sāk slinkot un vairs nepilda savu funkciju.

Nedrīkst par ātru sākt lietot pretgrumbu krēmus.

Mūsdienu sievietēm pēc 30 bieži vien sejas āda ir labāka, nekā meitenēm ap 20. Diemžēl daudzām ļoti jaunām meitenēm jau ir sabojātas ādas – kaitīgie ieradumi, solārijs, nepareiza kopšana.

Neesmu ne pret solāriju, ne sauļošanos, bet – visu ar mēru. Un jāatceras par aizsargkrēmiem – ziemā aizsargāt ādu no sala, vasarā no saules,’’ izvēlēties sejas kopšanas līdzekļus atbilstoši, pamāca Kristīne. Lai saprastu, kas vajadzīgs tieši tavai sejai, vislabāk vērsties pie profesionāla kosmetologa, kurš noteiks tavu ādas tipu un ieteiks labākos līdzekļus.

Apsēstība ar izgaismotājiem

‘’Ar tiem izgaismotājiem gan vajadzētu piebremzēt!

Piedodiet, dāmas, bet, ja pārspīlējat, jūs spīdat kā sivēni. Jā, izgaismot ir forši, taču ļoti izteiksmīgi izgaismot deguna galu nevajag.

Vienmēr vajag atcerēties, ka, ja liekam kaut kur mirdzumu, tas ļoti akcentē šo vietu, jo uz tās kritīs gaisma. Kas par daudz, tas par skādi. Padomājiet, vai efektu nepārvēršat par defektu. ‘’Instagramā’’ izgaismotāji izskatās forši, bet ikdienā nereti rada pārspīlētu efektu,’’ pamāca Kristīne.

Viņa uzsver, ka taukainas ādas īpašniecēm vispār neieteiktu eksperimentēt ar šo produktu, ja nu vienīgi nedaudz virs acīm.

Noskaidro, kas piestāv tieši tev! Sazinies ar Kristīni, lai sapucētos, TE!

3 komentāri