”Būt mammai – tas ir viens no smagākajiem, bet patīkamākajiem darbiem!” ”Mrs.Latvija” dalībniece Evita Veržbicka par mātes lomu

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

3 komentāri
”Būt mammai – tas ir viens no smagākajiem, bet patīkamākajiem darbiem!” ”Mrs.Latvija” dalībniece Evita Veržbicka par mātes lomu
PUBLICITĀTES FOTO

Mātes dienā Skaties.lv uz sarunu aicināja ”Mrs.Latvija” 2020. gada dalībnieci, četru meitu mammu Evitu Veržbicku. Evita pastāsta, kā tas ir būt mammai, neslēpjot, ka mammas loma sniedz dzīves patīkamākās emocijas.

Par sevi Evita saka, ka ir precējusies, četru meitu mamma. Viņas galvenā dzīves vērtība ir ģimene, mīlestība vienam pret otru.

Balso par savu FAVORĪTI!

”Jau no mazotnes bērnus mācu palīdzēt, rūpēties un cienīt līdzcilvēkus. Sevi raksturoju kā ļoti mērķtiecīgu sievieti, kura neatlaidīgi virzās uz mērķi – līdz tas sasniegts,” tā Evita.

Pagājušajā gadā Evita kopā ar ģimeni atgriezās uz dzīvi Latvijā. Pirms tam vairāk nekā piecus gadus ģimene mitinājās vienā no pasaules metropolēm – Honkongā.

Pirms jaunākās meitas piedzimšanas konkursa dalībniece strādāja nepilnu slodzi Honkongas augstākajā tiesā par interpretētāju. Bija pirmā latviete šādā amatā.

Honkongā četru meitu māmiņas ikdienas ritms bija ļoti saspringts, bez plānošanas nekādi nevarēja iztikt!

Skolas gaitas, ārpusskolas pulciņi, peldēšanas, tekvondo, tenisa, vieglatlētikas treniņi un sacensības, skolas ekskursijas un izstādes, projekti. Tas vēl jāsareizina ar 3!

Papildus tam visam Evita iesaistījās dažādās labdarības organizācijās, kā arī aktīvi popularizēja latviešu kultūru ārvalstīs.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

”Viens no maniem skaistākajiem mirkļiem bija, kad bērni no vismaz 15 valstīm, kultūrām un, kopā ar manām meitā, vienā no Honkongas lielākajām auditorijām izpildīja “Aijā žūžū” dziesmu latviešu valodā! Tas bija kaut kas unikāls!” atceras Evita.

Stāstot par Mātes dienas paražām, Evita smaida un saka, ka parasti meitas uzzīmē kartiņas, ar tēta palīdzību iegādājas ziedus un noorganizē kādu pārsteigumu.

Vēlāk ģimene dodas pusdienās, pa ceļam apsveicot Evitas mammu un vīra māti, neaizmirstot arī par omītēm. Evita no vīra un meitām katru dienu saņem daudz uzmanības, bet, protams, ir ļoti patīkami un aizkustinoši Mātes dienā saņemt papildus bučas.

”Kad dzīvojām ārpus Latvijas, savu mammu sveicu ar puķu kurjera palīdzību, kā arī piezvanot un apsveicot ”Skype”. Ļoti novērtēju, iespēju kāda ir pašlaik – aizbraukt ciemos, papļāpāt, aiziet kopā pastaigāties. Novērtējiet un mīliet savas mammas,” pamudina Evita.

”Mrs.Latvija” dalībniece uzskata, ka mātes loma ir skaistākais un pats nozīmīgākais viņas dzīves aspekts. Viņa ir laimīga, ka ir četru skaistu, inteliģentu un talantīgu meitu mamma.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Katrai meitai ir īpašs talants, vecākā nodarbojas ar jāšanas sportu un tenisu, vidējā ir sava gada viena no labākajām peldētājām Latvijā, jaunākā – talantīga dejotāja, toties mazulīte vēl attīsta savus talantus.

”Būt mammai – tas ir viens no smagākajiem darbiem. Darbs, kas prasa rūpes 24/7, spēja nolikt malā savu ego, vairs nav “es”, bet “mēs”, būt pacietīgai, rūpīgi plānot laiku, lai varētu visu paspēt un pietiktu ar 24 stundām diennaktī. Būt ne tikai mammai, bet labākajai draudzenei, pie kuras var vērsties ar jebkuru problēmu un nav jābaidās, ka netiks uzklausīta. Ceru, ka meitām esmu labs piemērs, pēc kura viņas vadīsies, veidojot savu ģimeni,” tā Evita.

Runājot par mātēm un stereotipiem, četru meitu mamma paziņo, ka izplatītākais stereotips stāsta, ka kļūstot par māti, sieviete zaudē sevi. Kļūst par mājsaimnieci, atsakās no karjeras, saviem ienākumiem, rūpējas tikai par bērniem, gatavo ēst, tīra māju.

Evita uzskata, ka tas kādu lomu sieviete izvēlas ieņemt pēc bērna dzimšanas ir tikai un vienīgi atkarīgs no viņas pašas.

”Neskatoties uz vīra lielo aizņemtību darbā, viņš vienmēr atnākot mājas pievēršas bērniem, kad bērni bija zīdaiņa vecumā cēlās naktīs augšā, mierināja, sagaidīja atraudziņas. Palika ar bērniem mājās un palaida mani iziet pastaigāties,” priecājas Evita.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Skaistā māmiņa godīgi paziņo, ja viņai nebūtu tik lieliska partnera diez vai viņai būtu četri bērni.

”Ir svarīgi saglabāt “dzirksti” attiecībās un neaizmirst par sevi kā mīļoto sievieti, sievu. Tāpat ir svarīgi nepazaudēt sievieti sevī – regulāri  atvēlu sev laiku skaistumkopšanas rituāliem. Novērtēju šīs pāris stundas mēnesī pie friziera vai pie manikīra speciālista. Protams, ir bijuši brīži, kad esmu ar bērnu klēpī gan pie friziera, gan pie manikīra meistara,” smaida Evita.

”Mrs.Latvija” skaistā māmiņa vēlējās piedalīties jau sen, tas ir viens no viņas nerealizētajiem sapņiem.

Konkurss ļauj sevi “sapurināt”, likt strādāt vēl vairāk, censties, būt labākai, pārvarēt bailes un uzdrīkstēties.

”Brīnišķīgs laiks, ko varu veltīt tikai sev, gatavojoties talantu šovam, iesaistoties dažādās aktivitātēs saistībā ar konkursu, kā arī gatavojot un plānojot tērpus fināla uznācienam. Visas dalībnieces ir skaistas un gudras sievietes un ir ļoti patīkami būt vienai starp viņām un cīnīties par titulu ”Mrs. Latvija 2020”,” fināla gaidās nosaka Evita.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO