Brokastis – svarīgākā ēdienreize. Kādus produktus nedrīkst ēst tukšā dūšā

Pievienot komentāru
Brokastis – svarīgākā ēdienreize. Kādus produktus nedrīkst ēst tukšā dūšā
FOTO: Flickr.com

Brokastis ir pati galvenā ēdienreize. Galu galā, kura tad nav dzirdējusi teicienu, ka brokastis jāēd pašai, bet pārējās ēdienreizēs jādalās gan ar draugiem, gan ienaidniekiem….Tomēr, izrādās, ka no paša rīta, kad vēders vēl tukšs, nedrīkst ēst visu pēc kārtas.

Ja dienu sāksi ar kaut ko saldu, tad vari iedzīvoties apātijā. Ja pirmais, pie kā ķersies pēc pamošanās, būs citrusaugļi, tu riskē saslimt ar gastrītu. Ja mīļotais tev no rīta gultā pienes kafiju ar pienu, viņš, protams, vēlas to vislabāko, bet diemžēl  –  balta kafija tukšā dūšā nozīmē reālu iespēju dabūt nierakmeņus.

Raugs

Raugs sekmē kuņģa uzpūšanos. Par sekām vari noprast pati. Tādēļ nesāc dienu ar smalkmaizīti, vai jebko citu, kur klāt ir pielikts raugs.

Jogurts

Jogurtā esošās labās baktērijas palīdz strādāt vielmaiņai. Taču, ja šīs mazās, labās daļiņas nonāk organismā pirmās, tad tās burtiski ”aprij” agresīvā kuņģa sula, un savu uzdevumu viņas nespēj veikt. Tātad – jogurtam tukšā dūšā nav nekādas vērtības. To vari apēst otrajās brokastīs.

Kafija

Kofeīns kairina kuņģa gļotādu. Tādēļ sākt rītu tikai ar kafiju ir neveselīgi, jo agri vai vēlu tas var beigties ar gastrītu. Nepalīdzēs arī, ja pieliesi kafijai pienu, jo īpašas vielas, kas ir tējā un kafijā, kopā ar pienu veido teju nešķīstošu savienojumus, kas vēlāk nogulsnējas kā nierakmeņi.

Cukurs

Cukurs, visi saldumi un augļi, kas līdzīgi banāniem tukšā dūšā neder, jo cukurs acumirklī uzsūcas organismā un kairina aizkuņģa dziedzeri. Kā atbildes reakciju, šis orgāns izstrādā insulīnu. Cukura līmenis asinīs momentā krītas, un tā vietā, lai no rīta tu būtu mundra, sāc izjust apātiju un miegainību.

Citrusaugļi

Tajos ir daudz skābes, kas ar lielu azartu ”uzbrūk” kuņģa gļotādai soli pa solim to ”saēdot”. Ja tev nav problēmas ar kuņģi – dedzinošas sajūtas pēc tam, kad apēd kaut ko skābu, tad šo ieteikumu vari neņemt vērā. Taču, ja tev ir gastrīts, paaugstināta kuņģa skābe, kuņģa čūla vai citas līdzīgas veselības problēmas, tad no svaigi spiestām citrusaugļu sulām labāk atturēties.

Bumbieri

Veci ļaudis teica: ”Bumbieris organismam no rīta ir inde, bet vakarā – dāvana.” Bumbieros ir daudz rupjo šķiedru, kas tukšā dūšā var traumēt kuņģa zarnu trakta orgānus.

Hurma

Šajā auglī ir ļoti daudz grūti sagremojamu šķiedru, kas var bremzēt kuņģa un zarnu trakta darbību. Tad rodas sajūta, ka kuņģis nestrādā.

Ķiploks

Ķiploks tāpat kā spēcīgas un dedzinošas garšvielas, darbojas līdzīgi kā kofeīns. Kairina kuņģa gļotādu.

Aukstie dzērieni

Tie savelk kuņģa gļotādu. Šī iemesla pēc rodas asinsrites problēmas, līdz ar to viss vielmaiņas process tiek traucēts. Tādēļ tukšā dūšā dzert jebkādu aukstu dzērienu ir kaitīgi. Tieši tāpat nevajag dzer uzreiz pēc ēšanas, bet gan pāris stundas vēlāk.

FOTO. Izvēlies, kādā secībā,un vai vispār ēst, šos skaisti noformētos brokastu ēdienus.

Ideāls brokastu ēdiens

1.variants

Auzu pārslu putra vārīta pienā, ar nesaldinātiem augļiem un riekstiem ( 2-3 rieksti, ne vairāk). Auzu pārslu putra dos tev enerģiju uz vairākām stundām.

2. variants

Olas un dārzeņi. Ideālā variantā – sezonas dārzeņi ( ziemā – saldēti). Olas baltums, baltā gaļa un zivis ļoti labi sagremojas, ilgstoši dod sāta sajūtu un paātrina vielmaiņu.

3.variants

Pilngraudu tostermaize ar biezpienu un zaļumiem. Biezpiens ir olbaltumvielu avots. Pilngraudu maizē, atšķirībā no citām, ir saglabājušies vairāk vitamīnu un mikroelementu.