Komentāri
Brīnumainā kafija, banāni un mandeles. Produkti, kas palīdz cīņā ar rudens depresiju
Foto: pixabay.com

Kad ārā jau četros dienā sāk krēslot, sniegs uzsnieg, bet uzreiz nokūst, skaidrs, ka gada drūmākais laiks ir klāt. Pat ja nekas slikts nav atgadījies, visa dzīve pēkšņi sāk rādīties drūmās krāsās. Protams, ka nevar pilnībā ignorēt iespēju, ka sliktais noskaņojums un pašsajūta, iespējams, ir depresija. Tomēr, – pirms sev “uzstādīt” tik sliktu diagnozi, izmēģini lietot uzturā šos septiņus produktus, un tavs garastāvoklis uzlabosies.

Kafija

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Kafija nebeidz mūs pārsteigt. Pētījumā, ko veica Hārvardas Sabiedrības veselības skolas zinātnieki (ASV), tika konstatēts, ka regulāra kafijas dzeršana aizsargā pret depresiju. Lai saglabātu labu garastāvokli, jāizdzer 4-6 kafijas tasītes (ne mazāk un ne vairāk, citādi depresijas risku šis dzēriens palielina).

Un interesanti, ka citiem kofeīna avotiem: tējai, Coca–Colai, enerģijas dzērieniem, šādas antidepresanta īpašības nepiemīt.

Soja

Visās tās formās: sojas piens, sojas siers, sojas gaļa utt. Sojā ir rekordliels triptofāna daudzums (122% no dienas normas). Tāpēc, ka sojas produktos ir zems kaloriju līmenis, tajos praktiski nav tauku, to lietošana uzturā ir viens no drošākajiem veidiem, kā neļaut sev ieslīgt depresijā.

Mandeles

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Sauja mandeļu nodrošina mūs ar spēcīgu devu B6 vitamīna. Šim vitamīnam ir liela nozīme, ja runa ir par depresiju.  Tas palīdz organismam pārvērst ar pārtiku uzņemto triptofānu serotonīnā jeb laimes hormonā. Tā, ka tradicionāla deserta kombinācija: siers ar mandelēm un valriekstiem ir drošs veids, kā uzlabot noskaņojumu.

Pupas

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Tām ir divējāda antidepresanta iedarbība. Pirmkārt, tas satur saliktos ogļhidrātus, un, otrkārt, ir bagātas ar folijskābi. Tās trūkums noved pie emocionāla rakstura traucējumiem un pat var izraisīt psihiskās saslimšanas. Kārtīga pupiņu zupa – tas ir tieši tas, kas nepieciešams drēgnā rudens dienā.

Liellopu aknas

Aknas ir subprodukts, kas ļoti bagāts ar B2 vitamīniem. Tie kopā ar folijskābi kontrolē tāda hormona kā homocisteīna līmeni.

Apelsīni

Ilgtermiņa pētījumi ir parādījuši, ka sarkanās krāsas spektram (kur ietilpst arī oranžā krāsa) piemīt terapeitisks efekts. Tā kā šī spektra krāsas mums asociējas ar enerģiju, aktivitāti, dzīves sparu, “atliek tikai paskatīties” uz 2-3 apelsīniem, un dzīve jau rādās gaišākos, optimisma pilnos toņos.

Banāni

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Vēl viens no triptofāna avots, kā arī bagātīgs ogļhidrātu avots. Ideāls produkts, ko apēst dienas sākumā, kā arī panašķojoties starp ēdienreizēm.

Spināti

Aktīvi pasargā organismu no folijskābes deficīta, kādēļ samazinās labā noskaņojuma hormona serotonīna līmenis organismā.  Spināti ir ideāli kā piedevas gaļas ēdieniem, sautējumiem. Var pievienot zupām. Spināti ir lielisks magnija avots, kam ir nomierinoša iedarbība. Magnijs atslābina muskuļus. Tas veicina labu garastāvokli, un depresija tev nedraud.

Lasi vēl