Brīnumainā bērzu sula: kas tajā veselīgs un cik daudz jāizdzer

2 komentāri
Brīnumainā bērzu sula: kas tajā veselīgs un cik daudz jāizdzer
EDIJS PĀLENS, LETA

Īpaši vērtīgi produkti ar organismu spēcinošām īpašībām mūsdienās pieejami cauru gadu teju katrā veikalā – ingvers, kanēlis, čia sēklas, godži ogas, aļģu produkti, kurkuma un daudzi citi. Taču bagātīgajā klāstā nereti piemirstam, ka arī Latvijas dabā katrā gadalaikā ir sastopamas veltes, kas attīra un spēcina organismu.

Svaigas bērzu sulas ir viens no efektīvākajiem organisma attīrīšanas veidiem – pavasarī izdzerot vismaz 10 litrus tikko tecinātas sulas, iespējams izskalot visus ziemas sārņus.

Tās attīra organismu un asinis, uzlabo imunitāti un vielmaiņu, izskalo sāļu nogulsnējumus no kaulu locītavām un urīnceļiem.

Visvērtīgākās bērzu sulas ir tieši pirmajās 3–4 stundās pēc iztecināšanas, kad tās satur bioloģiski aktīvu ūdeni, ko tautā dēvē par dzīvo ūdeni. Tas satur glikozi, saharozi un fruktozi, sula ir spēcinoša un attīroša.

”Bērza sula ir vispārzināms organisma stiprināšanas līdzeklis. Tam piemīt diurētiskas īpašības, tāpēc bērzu sula izskalo no organisma visu lieko. Kamēr tās ir svaigas, dienā nepieciešamo ūdens daudzumu var aizstāt ar bērzu sulu, turklāt tās var izmantot ēdiena pagatavošanā ūdens vietā,” norāda farmaceite Ieva Zvagule.

Kokteiļi organisma attīrīšanai, pavasari sagaidot

Tāpat bērzu sulas ir labs palīgs arī skaistumkopšanā. Svaiga sula losjona vietā uzlabos ādas krāsu, elastību un aizsargās no saules kaitīgās iedarbības. Bet kubiciņos sasaldēta bērzu sula no rīta atsvaidzinās seju un noņems pietūkumu. Arī matus var skalot ar svaigu bērzu sulu, lai tos stiprinātu, veicinātu to augšanu un palīdzētu atbrīvoties no blaugznām.

”Daba ir parūpējusies par visu nepieciešamo mūsu veselībai un skaistumam, ir tikai jāmāk to izmantot. Pavasaris ir jauna sākuma laiks – piemērots brīdis arī jaunu, veselīgu paradumu ieviešanai ikdienā.

Ļaujiet Latvijas brīnumainajām dabas veltēm palīdzēt jums justies lieliski!” aicina Ieva Zvagule.