Bīstamākie ēdieni tavam mājas mīlulim – sunim

Komentāri
Bīstamākie ēdieni tavam mājas mīlulim – sunim

Ikviena no mums, kurai ir mājdzīvnieks, labprāt grib palutināt to ar kādu našķi, ko pašas labprāt baudām. Tomēr ne viss, kas ir veselīgs un garšīgs mums, var būt labs arī tavam mīlulim. Šajā rakstā minēti ēdieni, kurus nekādā gadījumā nebaro sunim.

Sīpoli un ķiploki

Turi šos dārzeņus pa gabalu no sava mājdzīvnieka! Suns var saindēties, un to tu nepamanīsi uzreiz. Simptomi var parādīties pēc trim četrām dienām, kad suns kļūs apātisks un slinks, kā arī urīns mainīs krāsu uz oranžu vai pat tumši sarkanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šokolāde

Šokolādē esošā kofeīna un teobromīna deva var būt pat nāvējoša mājdzīvniekam! Jo tumšāka šokolāde, jo bīstamāka. Pirmie simptomi par saindēšanos būs vemšana un vēdera sāpes.

Avokado

Avokado sunim ir indīgi, lai arī mums, cilvēkiem, tie garšo. Suns saindēsies, un pirmā pazīme, kas par to liecinās, būs rīstīšanās.

Vistas gaļa

Mājputnu gaļa ir bīstama ne vien tāpēc, ka tie satur toksīnus, bet arī to kaulu dēļ. Pievērs uzmanību, kādus gabaliņus dod savam dzīvnieciņam, un uzmani, lai kauls nevar nosprostot elpceļus.

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Ēdiens ar pelējumu

Tas, ka mēs, cilvēki, šādu pārtiku uzskatām par neēdamu, nenozīmē, ka drīksti atdod sapelējušo maizes vai kāda cita pārtikas produkta gabaliņu savam mājas mīlulim. Pelējuma toksīni var izraisīt trīci, kas var beigties arī letāli.

Piena produkti

Daudzi dzīvnieki nepanes laktozi, tādēļ izvairies no saldējuma vai piena barošanas sunim. Nelielās devās tas ir atļauts, tomēr var nākties rēķināties ar gāzu izdalīšanos un pat caureju.

Jēls lasis

Jēla zivs gaļa var izraisīt mājdzīvniekam drudzi, kas parādīsies nedēļu pēc saindēšanās, kā arī vemšanu un caureju

Aknas

Neliels pagatavotu aknu daudzums nav slikts, tomēr – kas par daudz, tas par skādi. Aknās ir A vitamīns, kas daudzos gadījumos var būt pat toksisks tavam mīlulim. A vitamīna pārdozēšana var deformēt kaulus, izraisīt anoreksiju un retākos gadījumos pat nāvi.

Lasi vēl