Bīstamākie ēdieni tavam mājas mīlulim – sunim

Komentāri
Bīstamākie ēdieni tavam mājas mīlulim – sunim

Ikviena no mums, kurai ir mājdzīvnieks, labprāt grib palutināt to ar kādu našķi, ko pašas labprāt baudām. Tomēr ne viss, kas ir veselīgs un garšīgs mums, var būt labs arī tavam mīlulim. Šajā rakstā minēti ēdieni, kurus nekādā gadījumā nebaro sunim.

Sīpoli un ķiploki

Turi šos dārzeņus pa gabalu no sava mājdzīvnieka! Suns var saindēties, un to tu nepamanīsi uzreiz. Simptomi var parādīties pēc trim četrām dienām, kad suns kļūs apātisks un slinks, kā arī urīns mainīs krāsu uz oranžu vai pat tumši sarkanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šokolāde

Šokolādē esošā kofeīna un teobromīna deva var būt pat nāvējoša mājdzīvniekam! Jo tumšāka šokolāde, jo bīstamāka. Pirmie simptomi par saindēšanos būs vemšana un vēdera sāpes.

Avokado

Avokado sunim ir indīgi, lai arī mums, cilvēkiem, tie garšo. Suns saindēsies, un pirmā pazīme, kas par to liecinās, būs rīstīšanās.

Vistas gaļa

Mājputnu gaļa ir bīstama ne vien tāpēc, ka tie satur toksīnus, bet arī to kaulu dēļ. Pievērs uzmanību, kādus gabaliņus dod savam dzīvnieciņam, un uzmani, lai kauls nevar nosprostot elpceļus.

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Ēdiens ar pelējumu

Tas, ka mēs, cilvēki, šādu pārtiku uzskatām par neēdamu, nenozīmē, ka drīksti atdod sapelējušo maizes vai kāda cita pārtikas produkta gabaliņu savam mājas mīlulim. Pelējuma toksīni var izraisīt trīci, kas var beigties arī letāli.

Piena produkti

Daudzi dzīvnieki nepanes laktozi, tādēļ izvairies no saldējuma vai piena barošanas sunim. Nelielās devās tas ir atļauts, tomēr var nākties rēķināties ar gāzu izdalīšanos un pat caureju.

Jēls lasis

Jēla zivs gaļa var izraisīt mājdzīvniekam drudzi, kas parādīsies nedēļu pēc saindēšanās, kā arī vemšanu un caureju

Aknas

Neliels pagatavotu aknu daudzums nav slikts, tomēr – kas par daudz, tas par skādi. Aknās ir A vitamīns, kas daudzos gadījumos var būt pat toksisks tavam mīlulim. A vitamīna pārdozēšana var deformēt kaulus, izraisīt anoreksiju un retākos gadījumos pat nāvi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl