Bērnu visatļautības statistika internetā ir nepielūdzama! Vai vainojami vecāki?

0 Komentāru

Vai zināji, ka 80% bērnu un jauniešu datoru izmanto tieši mājās, un 15% vecāku nemaz nezina, ko viņu bērni dara internetā? Šādi dati, kas pieejami drossinternets.lv, aicina mums domāt – vai paši vecāki ir klāt brīdī, kad bērns atver nedroša satura vietnes?

Internets ir virtuālā realitāte, cita pasaule, kur iespējams, šķiet, ir teju viss. Mūsdienu bērni piedzimst tehnoloģiju laikmetā un spēj orientēties digitālajā vidē labāk nekā dažs labs pieaugušais (drossinternets.lv dati liecina, ka 10% vecāku neprot strādāt ar datoru).

Lūk, kas tev jāzina par savu bērnu un to, ko viņš spēj izdarīt internetā, balstoties uz atvases vecumu.

Līdz 7 gadiem

Bērni līdz 7 gadu vecumam pilnībā neizprot internetā pieejamo saturu, tāpēc viņiem nepieciešama vecāku palīdzība, lai atrastu piemērotus materiālus.

7 līdz 9 gadi

Vecuma grupā 7 līdz 9 gadi joprojām galvenais akcents tiek likts uz ierobežojumiem, aizsardzību un uzraudzību. Šajā laikā vecākiem un bērniem jāvienojas par interneta lietošanas noteikumiem.

10–12 gadu

Bērns jau zina arī veidus, ka izvairīties no vecāku nospraustajiem noteikumiem un uzraudzības, ja viņš uzskata, ka tie ir pārāk stingri vai neatbilst viņa vajadzībām.

13–15 gadu

13–15 gadus veci pusaudži savas darbības vēlas paturēt slepenībā, īpaši tad, ja iepriekš vecāki nav interesējušies un mācījuši bērnam interneta lietošanas noteikumus.

Mūsdienās ir tādi vecāki, kuri jau kopš bērna dzimšanas par visām atvases gaitām paziņo sociālajos tīklos. Un ko gan citu par savu elku un varoni uzskata bērns, ja ne savus vecākus? Agrāk vai vēlāk, viņi kopēs jūs, mammas un tēti! Un tikai ar savu rīcību jūs varat panākt pozitīvu efektu.

Lai izvairītos no tā, ka bērns nespēj kontrolēt to, ko dara virtuālajā realitātē, viss sākas no pašas mazotnes ar vecāku palīdzību! Vairāk par bērnu drošību internetā uzzini šeit!

Drossinternets.lv infografikā ir apkopojis datus par to, cik ļoti  vecāki seko līdz tam, kā viņu atvases pavada laiku internetā. Lielākā izmērā infografiku skati te!

Foto: drossinternets.lv, Skaties.lv

Vecāki,  pavadiet laiku ar saviem bērniem dzīvē, nevis internetā. Viens no palīgiem kopīga laika pavadīšanai ir “Viaplay” – vietne, kur tavs bērns varēs iepazīties ar drošu un pārbaudītu saturu. Baudi aizraujošu un drošu laiku kopā ar savu atvasi!

Iepazīsties ar drošu saturu bērniem!
0 Komentāru