Bērnu vasaras atpūtā visbīstamākais ir batuts

Komentāri
Bērnu vasaras atpūtā visbīstamākais ir batuts
FOTO: Flickr.com

Arī šovasar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās palīdzības punktā tradicionāli vērojams traumatisko pacientu pieplūdums. Jūnijā medicīnisko palīdzību meklēja 1803 bērni, bet līdz 27. jūlijam slimnīcas ārstu rokās ir nonākuši 1604 bērni, kuri guvuši traumas. Turklāt galvenie traumu gūšanas veidi jau gadiem ir nemainīgi.

Tas pats ”grābeklis” – batuts

Mēdz būt dienas, kad neatliekamās palīdzības uzņemšanā vēršas līdz pat 10 bērniem, kas guvuši traumas, lēkājot uz batutiem. Tādējādi gadu no gada batuts ir traumatisma ziņā pats ”populārākais” bērnu brīvā laika pavadīšanas veids. Biežākās traumas, ko gūst, lēkājot pa batutu, ir saišu sastiepumi un sasitumi. Visbiežāk traumas gūtas, vairākiem bērniem lēkājot pa batutu vienlaikus. Savukārt lūzumi, kas gūti uz batutiem, diezgan bieži ir tādi, kas prasa ārstēšanos stacionārā. Pacients nevar ”tikt cauri” tikai ar ārstēšanos mājās apstākļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja tomēr vecāki nolemj iegādāties bērniem batutu, jāievēro šādi nosacījumi:

1.      Batuts jānovieto iespējami tuvu zemes līmenim, sekojot, lai tā tuvumā neatrodas kādi priekšmeti.

2.      Vienmēr uz batuta lec tikai viena persona.
3.      Neprofesionālam batuta lēcējam nav pieļaujams veikt dažādus akrobātikas elementus, piemēram, kūleņus vai salto.

4.      Batutam noteikti jābūt aprīkotam ar aizsargtīklu.
5.      Aktīva vecāku uzraudzība.

Ieskaties! Gandrīz visos fotoattēlos noteikumi tiek pārkāpti:

Uzmanīgi ar uguni

Piknika sezonā jābūt ļoti uzmanīgiem, lietojot grilu. Mazi bērni, nepieskatīti skraidot ap karstu grilu, var gūt ļoti nepatīkamus apdegumus. Tāpat nedrīkst atstāt bērniem pieejamā vietā aizdedzināmo šķidrumu. Diemžēl ir gadījumi, kad bērni pamanās tos iedzert, un tādā veidā gūst smagas toksiskas pneimonijas. Šovasar bijuši arī vairāki gadījumi, kad bērni guvuši apdegumus, iekāpjot jau it kā atdzisušā ugunskurā, kas kurināts pat iepriekšējā dienā. Taču patiesībā ogles vēl ilgi uztur ļoti lielu karstumu. Bērns nevar izvērtēt šo apstākļu bīstamību, tāpēc vecākiem bērni ir jāuzrauga, ne tikai jāsniedz instrukcijas par to – ko drīkst un ko nedrīkst. Turklāt vienmēr pašiem vecākiem, dodoties atpūsties brīvā dabā, lieku reizi ir jāpārdomā un jāatgādina sev, kas var būt iespējamie riski viņu bērnu drošībai. Bērnu slimnīcas mediķi akcentē, ka atpūtā iegūtās bērnu traumas, 99% gulstas uz pieaugušo sirdsapziņas.

 

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl