Bērns nekārto savu istabu? Palīdzi savandīt to vēl vairāk

Komentāri
Bērns nekārto savu istabu? Palīdzi savandīt to vēl vairāk
FOTO: Jake Stimpson, Flickr.com

Tu laikam gaidi, kad čūskas līdīs no pagultes laukā. Aptuveni ar šādu spārnotu izteicienu uzrunā savu bērnu, kad paver viņa istabas durvis. Uz grīdas nomestas drēbes, skolas soma un sporta nodarbību maiss. Turpat arī pirms vairākām dienām izbērtie lego klucīši, dažas ābolu serdes, un ”pa kluso” par pusdienu naudu nopirktā un izēstā čipsu paka.  Lieki piebilst, ka gulta nav saklāta. Toties pats istabas saimnieks ir ļoti apmierināts un nesaprot, par ko dusmojies.

Pastāv uzskats, ka visas praktiskās lietas bērnam esot jāiemāca līdz 12 gadu vecumam. Vēlāk jau ir pagrūti. Lai arī bērnībā esi rāpojusi pa grīdu kopā ar viņu, vākdama rotaļlietas un stāstīdama, ka lācītis grib mantu kastē pie sava drauga sunīša, citādi viņš raudās, skolas vecumā bērns istabu nekārto un viss… Mammai šajā situācijā ir divas izvēles iespējas kā rīkoties.

Aplūko galeriju un smelies idejas bērnistabas iekārtošanai!

Variants Nr.1 – istabas robežu respekts

Ja tavs bērns ir nolēmis istabu pārvērst par čūskulāju – lai iet! Tā ir viņa izvēle. Bet ar vienu noteikumu – tikai līdz viņa istabas slieksnim. Koplietošanas telpās bērnam ir stingri jāievēro vecāku uzstādītās prasības par kārtību. Ir psihologi, kas uzskata, ka bērna priekšstati par to, kas ir kārtība, ir kardināli pretēji pieaugušo izpratnei.

Variants Nr.2 – pastiprini situāciju

Brīdī, kad abi esat labā noskaņojumā, ieej bērna nekārtīgajā istabā. Ieraugi, ka zemē ir nosviests T krekls, un ierosini, ka varbūt var visas viņa drēbes izmētāt pa grīdu. Kopīgiem spēkiem vēl vairāk palielini nekārtību. Ļoti labi, ja šis process sagādā pozitīvas emocijas, jo tūlīt pēc lielā jampadrača, ierosini atkal palīdzēt. Tikai šoreiz visu sakārtot. Protams, pastāv risks, ka bērns atteiksies, bet tad atstāj viņu  un viņa istabu ar visu nekārtību. Nekādā gadījumā nesāc vākt kopā drēbes un mantas viena pati. Bērnam ir jāsajūt, ka tā ir viņa atbildība, tāpēc agri vai vēlu, bet istabu viņš sakārtos.

Sankcijas nav labākā izvēle

Protams,  var piedraudēt, ka par istabas nesakārtošanu tiks izslēgts dators, atņemts jaunais telefons un tamlīdzīgas lietas. Droši vien, ka tā rezultāts tiks panākts ātrāk. Tomēr šādi panāktā kārtība istabā nedos gandarījumu ne tev, un pašam bērnam vēl mazāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl