Bērns kāzās. Aizkustinājums vai puņķi un asaras

1 komentārs
Bērns kāzās. Aizkustinājums vai puņķi un asaras
FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Viens no aizkustinošākajiem kāzu mirkļiem, kad baznīcā jaunlaulātajiem pa priekšu iet maza meitenīte un kaisa viņu ceļā gaisīgas ziedlapiņas. Ne viena vien topošā līgava nokar degunu, ja radu un citu aicināto viesu pulkā nav neviena maza, trīs vai četrus gadus veca bērneļa, kuru skaisti sapucēt un uzticēt viņam godpilno uzdevumu.

Intervijā Skaties.lv/Sievietei kāzu rīkotāja Dagnija Lībane saka – ne viss vienmēr ir tik jauki, kā var redzēt kino vai fotogrāfijās. Ja jaunlaulātajiem vai vedējiem ir ideja kāzās uzticēt bērniem šo vai citu pienākumu, labāk no tās atteikties. Protams, ja bērnam ir deju ansambļa rūdījums, tad varat būt par 99% droši, ka viss notiks, kā iecerēts. Ja mazais ikdienā nav pieradis pie liela ļaužu pūļa koncentrētas uzmanības tieši uz viņu, tad nereti skaisti ieplānotais gājiens piedzīvo krahu. Bērns samulst, nobīstas, sāk raudāt un pilnīgi aizmirst par viņam uzticēto uzdevumu. Protams, var uzticēt šo vai citus pienākumus lielākam bērnam, taču aizkustinājuma un sirsnības “sāls” vienmēr ir tieši maza ķipara klātesamībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dēls saceļ traci

No savas pieredzes Dagnija min konkrētu gadījumu. Jaunlaulātie vēlējās, lai pirms ceremonijas laulību gredzenus nes viņu četrus gadus vecais dēlēns. Kad sāka skanēt mūzika un atvērās durvis, puisēns, ieraugot daudzos viesus un plašo telpu, sācis ļoti raudāt, ieķēries mammas (līgavas) kleitā un gredzeni “aizgājuši pa gaisu”… Protams, nekas šausmīgs jau tas nav, īpaši, ja viss ir kārtībā ar humora izjūtu. Tomēr pašu jaunlaulāto skaisti iecerētais ceremonijas sākums izjuka un pārvērtās par bērna brēkšanu un viņa nepārtrauktu kušināšanu. Taču jaunlaulātie no savām iecerēm neatkāpās un vienu no dejām vēlējās nodejot trijatā, paņemot dēlu uz rokām. Arī šis pasākums izgāzās, jo puikam bija citas domas par dejošanu “plāniņa vidū”.

Svinībās jādomā par bērnu izklaidi

Protams, ka ir izņēmumi, un mazais ir sava uzdevuma augstumos, kaut arī tas ir viņa pirmais uznāciens lielas publikas priekšā. Tomēr, ja jaunlaulātie grib pēc iespējas lielāku garantiju, ka viss norisināsies skaisti un gludi, tad drošāk pavisam mazus bērnus atstāt kāzās bez pienākumiem. Labāk uzdot fotogrāfam ķert skaistus un aizkustinošus mirkļus, kuros bērni paši savā nodabā dejo, atpūtas krēslos aizmiguši vai noķēpājušies, ēdot torti. Kāzu organizatore ļoti iesaka padomāt par bērnu izklaides iespējām un drošību svinību laikā. Visticamāk, ka visi jaunlaulātie vēlas, lai viņu ciemiņi kāzās jūtas labi. Tādēļ, ja ir zināms, ka svinībās būs viesi ar maziem bērniem, laicīgi padomāt, lai būtu viens vai vairāki cilvēki, kas mazajiem ciemiņiem pakavēs laiku un viņus pieskatīs. Īpaši tādēļ, ka lielākā daļa viesu namu atrodas pie lielākām vai mazākām ūdenskrātuvēm. Savukārt, bērnu vecākiem, pirms doties uz kāzām, ir jānoskaidro, vai par bērniem būs padomāts. Ja nē, ir godīgi jāsadala bērna pieskatīšana, jo kāzu organizatore novēro, ka visbiežāk šo pienākumu veic tikai mammas, kamēr tēvi netraucēti izklaidējas.

TOP komentāri

  • Zita
    0 0 0

    Zita

    Tikko atgriezos no kāzām un ar vīru secinājām , ka kāzas reāli tika sabojātas no kaucošu, niķojošu un vienkārši izlaistu bērnu klātbūtnes. Kāzas nav bērnu pasākums, vecāki paši nomocījušies, sakasījušies kurš pieskatīs bērnu, padejot nevar, kādam deviņos jau jāiet gulēt un pa brīdim jānāk vaktēt otra puse, un jātaisa greizsirdības scēnas, ja sieva vai vīrs dejo ar citu. Bērniem ir bērnu pasākumi un pieaugušiem ir savi pasākumi. Punkts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl