Bērni ir pelnījuši ko vairāk par frī un cīsiņiem! Latvijas slavenības ar atvasēm izglīto par atvašu ēdināšanu

0 Komentāru
Bērni ir pelnījuši ko vairāk par frī un cīsiņiem! Latvijas slavenības ar atvasēm izglīto par atvašu ēdināšanu
Publicitātes foto

Biedrības ”Babyroom.lv” pārstāve Anna Rozīte kopā ar Dagmāru Leganti, Kasparu Zlidni un viņu atvasītēm tikās restorānā ”Pagalms”, lai visi kopā pagatavotu veselīgus našķus pašiem mazākajiem un aizsāktu diskusiju par to, vai tiešām bērnu ēdienkartei restorānos būtu jāsastāv no frī kartupeļiem un cīsiņiem.

Biedrība ”Babyoom.lv”, kopā ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, restorāna “Pagalms” šefpavāru Kristapu Sīli, un draugiem aizsākusi plašāku diskusiju par sabiedrisko ēdinātāju piedāvāto bērnu ēdienkaršu klāstu un to saturu.

“Mūs mājas lapā www.babyroom.lv ir atrodamas daudz un dažādas ģimenēm draudzīgas un sociāli atbildīgas vietas un liela daļa no tām ir tieši ēdināšanas uzņēmumi, kas tiešām rūpējas, lai ģimenes un bērni justos ērti un gaidīti, par to biedrības un vecāku vārdā vēlos pateikt paldies.

Tomēr ģimenēm draudzīgu kafejnīcu un restorānu bērnu ēdienkaršu piedāvājums mēdz būt bērnu veselībai nepiemērots, jo bieži vien piedāvā fritētus, pārsālītus un pārsaldinātus produktus.

Tāpēc vēlamies aicināt uzņēmumus izvērtēt tās, mūs bērnu nākotnes veselības vārdā,” norāda ”Babyroom.lv” valdes locekle Anna Rozīte.

Kā uzsver Rozīte, ir ļoti svarīgi vecākiem sadarboties ar sabiedriskās ēdināšanas iestādēm. Tas nozīmē – jo biežāk vecāki jautās pēc kāda veselīga piedāvājumu, jo lielāka iespējamība, ka uzņēmumi tos ieviesīs arī ēdienkartē. Tikai strādājot kopā mēs varam sasniegt zelta vidusceļu, lai apmierināti būtu visi.

”Tā kā arī es esmu jaunais tētis, arī man ir īpaši svarīgi, lai izejot paēst ārpus mājas, uz mums neskatītos ”šķībi”, ja bērns neuzvedīsies gluži tik rāmi, kā gribētos un šefpavārs piedomātu pie tā kā ēdiens tiek pasniegts, pat ja tie nav fritēti kartupeļi un cīsiņi,” norāda arī Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Lai parādītu, ka pagatavot veselīgas uzkodas vai maltīti, kas garšo mazajiem, nav ne ilgi, ne sarežģīti, pasākumā ceimojās Dagmāra Legante, Katrīna Puriņa-Liberte un Kaspars Zlidnis. Kopā ar bērniem tika pagatavoti dažādi veselīgi kārumi.

”Babyroom.lv” aicina restorānus pielāgot savas ēdienkartes bērnu interesēm un veselīgam dzīvesveidam. Vairāk informācijas par to, kur ģimenēm veselīgi paēst, var meklēt babyroom.lv.
0 Komentāru