Beidzot noskaidrots, kāpēc mums tik ļoti kārojas saldumi!

Komentāri
Beidzot noskaidrots, kāpēc mums tik ļoti kārojas saldumi!
Foto: Flickr

Skaisti izskatīties vasarā (un ne tikai!) vēlas katrs no mums. Ja ar sporta zāles apmeklēšanu vēl sokas tīri tā neko, tad atteikšanās no saldumiem gan sagādā galvassāpes. Lūk, kāpēc no našķēšanās atteikties ir tik grūti!

QIMR Berghofer’s Genetic Epidemiology institūts un Monell Chemical Senses centrs veikuši plašu pētījumu, kurā iesaistīti 243 identiskie dvīņi, 452 neidentiskie dvīņi un 511 atsevišķas personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atklājies, ka personām ar līdzīgu DNS garšas kārpiņas uz saldumiem – fruktozi, glikozi un dabīgajiem saldinātājiem – iedarbojušās līdzīgi.

Jau dekādes zinātniekiem ir zināms, ka kaķiem un kaķu dzimtas dzīvniekiem nav garšas kārpiņu, kas identificētu saldumus. Tas radījis aizdomas, ka saldā garšas sajūta varētu būt saistīta ar gēniem.

Zinātnieki secinājuši, ka 30% kāri pēc saldumiem nosaka tieši ģenētiskais faktors. ”Mums nav zināmas detaļas par to, kuri tieši gēni un kādas to variācijas ir noteicošās, bet mēs zinām, ka gēni ir lielākas puzles gabaliņš,” stāsta viena no pētījuma autorēm Daniela Rīda.

”Ja tavi priekšteči dzīvojuši okeānu tuvumos un ikdienā mielojušies ar sāļiem jūras produktiem, tad tavas saldās garšas kārpiņas ir mazāk attīstītas. Ja priekšteči dzīvojuši vidē, kur aug daudz indīgu augu, iespējams, esi jutīgāks pret rūgto,” uzskata Rīda. Tāpat viņa norāda, ka mūsdienu diētu dēļ cilvēki kļuvuši daudz jutīgāki pret saldumiem: ”Nu jāpaveic tik daudz, lai tiktu pie kārotās baudas – neliela daudzuma cukura.”

FOTO rakstura audzināšanai

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl