Baudi atvasaru! Septiņi profesionāļu ieteikumi pārgājienam ar maltīti dabā

0 Komentāru
Baudi atvasaru! Septiņi profesionāļu ieteikumi pārgājienam ar maltīti dabā

Tuvojas atvasara un zelta rudens ar bagātīgām dabas veltēm. Tas ir īstais laiks, lai dotos pārgājienos un baudītu ēdienu svaigā gaisā. Ko darīt, lai piedzīvojums izdotos? Renārs Purmalis un Jānis Brūveris, kustības Gatavo dabā autori un pasākumu organizatori, norāda svarīgāko par gatavošanos pārgājieniem, ēdiena un trauku izvēli, kā arī drošību gardajās atpūtas pauzēs.

”Atmiņā paliekošu pārgājienu var organizēt jebkurš – nekur tālu nav jādodas. Sāc ar maršrutu, piemēram, Gaujas Nacionālā parka teritorijā vai sev labi zināmā mežā. Ja neesi radusi daudz iet, sākumā pilnīgi pietiks ar aptuveni 10 km pa mežu vai gar upītēm,” saka J. Brūveris. Ņem līdzi draugus un pārliecinies, cik forši ir dabā!

Pirmais ieteikums

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Plāno maršrutu un laiku ceļā. Izvērtē apkaimes karti un apsver, kurus objektus vēlies apskatīt un kur gribētu ieturēt maltīti. Var gadīties, ka izvēlētajā maršrutā ir interesantas vietas, par kurām neko nenojaut!

”Ja meklē piedzīvojumus, aizraujoši ir arī spontānie pārgājieni – dodies, kur acis rāda, nenosaki sev limitu, cik jānoiet, esi brīva, izbaudi dabu un ieklausies tajā. Atceries paņemt uzlādētu telefonu ar GPS, ko ieslēgt, kad vēlies saprast, kur esi un kā tikt ārā no meža.”

0 Komentāru