Basketbolists Valdis Valters: Vīrietim sekss nevar traucēt, ja vien partnere nav pārāk aktīva

Pievienot komentāru
Basketbolists Valdis Valters: Vīrietim sekss nevar traucēt, ja vien partnere nav pārāk aktīva
FOTO: ekrānuzņēmums

Tuvojas hokeja sezona. Durvju priekšā Eiropas čempionāts basketbolā vīriešiem. Spēlē vīriem jāatdod sevi visu, tādēļ nereti sporta fanu aprindās klīst runas, ka sportistiem atbildīgu čempionātu laikā pat tiek aizliegts nodoties fiziskajām aktivitātēm gultā. Cik lielā mērā mīts, cik – pamatota patiesība? Speciālista un sportistu viedoklis.

Seksopatologs un psihoterapeits Dainis Balodis saka: ”Ja uz seksu raugās no bioloģiskā pamata, tad dzimumakts norisinās šādi: ir vēlme, uzbudinājums, kulminācija un atslābums, pēc kura ir nepieciešama zināma spēku atjaunošanās. Ja atbildīga spēle sportistiem ir uzreiz pēc seksa, tad spēles laiks var sakrist ar atslābuma laiku.”

Hokejisti un sekss

Spēļu laikā organismam jābūt piepildītam ar vīrišķajiem hormoniem, kas palielina fizisko spēku un vairo koncentrēšanos. Tādēļ nedrīkst pieļaut, ka spēlei nepieciešamās kvalitātes paliek gultā. Hokeja treneris Artis Ābols gan nav dzirdējis, ka izlases līmenī čempionāta laikā oficiāli tiktu izsludināts seksa ”sausais likums”. Profesionālie un pieredzes bagātie sportisti noteikti paši zina, kad drīkst, bet kad – nedaudz jāpiebremzē mīlas rotaļas. Iespējams, kādam no spēlētājiem gultas prieki pat palielina kādu no sportam vajadzīgajām dotībām. Artis Ābols uzskata, ka visdrīzāk viss slēpjas galvā. Savulaik, kad pats vēl spēlējis, sev iestāstījis, ka dienā pirms spēles – nekādu seksu, jo jātaupa spēki nākamajai dienai. Lai gan, ja labi padomā – priekšā vēl visa nakts un diena atpūtai. Iespējams, ka vainīga bijusi kāda sakritība. Neveiksmīga spēle, iepriekšējā vakarā mīlas rotaļas – tādēļ sekss vainīgs…..

FOTO:

Basketbolisti un sekss

Gluži tāpat kā citos sporta veidos, arī basketbolā Latvijas mērogā nav dzirdēts par stingriem aizliegumiem attiecībā uz seksu. Ja spēlētājs ir profesionālis, tad viņš pats zinot, kas viņa spēli var padarīt komandai noderīgu. Bijušais basketbolists un basketbola treneris Valdis Valters uzskata, ka basketbols ir komandas sporta vieds, tādēļ no viena cilvēka vien maz, kas ir atkarīgs. Vīriešiem sekss vispār nevarot traucēt, ja nu vienīgi gadās ļoti aktīva partnere. Sekss var cilvēku mazliet atbrīvot, tā sportam ir tā labā ziņa. Slikti tas, ka var arī mazliet nomocīt.

Skaties video!