Komentāri

2. Pols Sezanns

2/16

Džordžs Vašingtons

FOTO: las - initially (Lori Semprevio), Flickr.com

FOTO: las – initially (Lori Semprevio), Flickr.com

ASV pirmais prezidents Džordžs Vašingtons, vācu komponists Džakomo Meierbērs un izcilais krievu rakstnieks Nikolajs Gogolis cieta no tafefobijas — bailēm tikt dzīvam apbedītam. Vašingtons palūdza savam adjutantam viņu apbedīt ne agrāk kā divas dienas pēc nāves. Meierbērs atstāja norādījumus, lai pēc nāves pie viņa rokām un kājām piesietu zvaniņus. Viņš arī uzstāja, lai viņa līķis četras dienas tiktu apsargāts, bet pēc tam tiktu pārgrieztas roku un kāju vēnas. Gogolis, kurš cieta no epilepsijas lēkmēm, septiņus gadus pirms savas nāves atstāja draugiem rakstveida norādījumus: “Manu ķermeni neapbedīt līdz brīdim, kad parādīsies acīmredzamas sadalīšanās pazīmes, jo manas slimības laikā mani ir pārņēmis tāds nejutīgums, ka sirdspuksti un pulss nav saklausīti.” Starp citu, eksistē versija, ka Gogolis patiešām apglabāts dzīvs: rakst-nieka kapa atvēršanas laikā 1831. gadā viņa skelets atrasts nedabīgā stāvoklī ar uz sāniem pagrieztu galvu.

2. Pols Sezanns

2/16
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl