Ātri, vienkārši un garšīgi. Saldās un sāļās jāņogas

Pievienot komentāru
Ātri, vienkārši un garšīgi. Saldās un sāļās jāņogas
FOTO: ekrānuzņēmums

Šobrīd ir tas laiks, kad dārzi ir pārbagāti ar ogām, gurķiem, tomātiem, dillēm un citiem garšaugiem. Protams, ka visu apēst svaigu – tūlīt un tagad nav iespējams. Tāpēc ir nepieciešams visus vasarā pieejamos labumus saglabāt arī ziemai. Turklāt vienmēr to gribas darīt pēc iespējas ātrāk, vienkāršāk un garšīgāk.

Šefpavāre Aija Gabrāne, saimnieko restorānā ”Mālpils muiža”. Par mīļāko ēdienu uzskata dažādos veidos pagatavotus kartupeļus, taču tādi ēdieni, kas negaršo īsti neesot. Aija piedāvās savas receptes, izmantojot šā brīža sezonālo ogu – jāņogu.  Jāņogas būs  gan saldās, gan sāļās. Saldās, ko pievienot pie desertiņa, sāļās ar čili un gurķiem. Receptes ātras un vienkāršas. Pats galvenais – katrai saimniecei viegli pagatavojamas.

Saldās jāņogas:

jāņogas;
plūmes;
ērkšķogas.
Cukura sīrups:
uz 1 l ūdens – 600 g cukura.

Saldajām jāņogām recepte vienkārša – visas ogas, kas aug dārzā, jāliek burciņā.
Jāņogas var ar visiem ķekariem. Plūmes – tikai nedaudz sadurstīt, lai vēlāk par daudz neieplaisā. Ogas aplej ar vārošu cukura sīrupu, aizvāko burciņu, apgriež to riņķī. Apklāj ar dvielīti, lai nedaudz izkarst. Jāņogām ir savs konservants, tāpēc tās labi saglabājas ziemai.

Gurķīši ar sāļajām jāņogām:

gurķi;
upeņu lapas;
ķiploks;
pipari (rozā, saldie, melnie – pēc izvēles);
čili;
jāņogas.
Burciņas apakšā sakārto upeņu lapas, saliek ķiploku, piparus (rozā, saldos, melnos – pēc izvēles), sinepju sēklas un čili. Tad kārto gurķus. Gurķi sanāks ļoti stipri – negaršos kā gurķi. Garša būs daudz pikantāka. Beigās gurķiem un garšvielām pievieno arī jāņogas. Tās vēlāk noderēs pie gaļas ēdieniem, mērcēm un dekoram.

Gurķu marināde:

etiķis 70% (uz 1 l ūdens nepilna ēdamkarote etiķa);
dilles, pētersīļi, piparu maisījums (pipari – pēc izvēles)

Gurķus aplej ar marinādi. Sterilizē – apm. 10 minūtes karsē 85 grādu temperatūrā. Tāpat kā saldās ogas, arī gurķus pēc sterilizēšanas aizvāko, apgriež riņķī un pārklāj ar dvieli.

Skaties video!