Atklāj sevī iekšējo Vangu! Septiņi veidi, kā attīstīt intuīciju

Pievienot komentāru
Atklāj sevī iekšējo Vangu! Septiņi veidi, kā attīstīt intuīciju
Foto: pixabay.com

Daudz patīkamāk ir dzīvot, ja kāds tev gluži kā no nekurienes saka priekšā: pa to taciņu labāk neej! Nedari tā, būs slikti! Šis ir tavs īstais ceļš, ļaujies tam! Tikai viens nosacījums – vispirms jāiemācās savu intuīciju sadzirdēt.

Pirmais: vairo sevī līdzjūtību. Tie, kam sirds ir atvērta un līdzjūtīga, arī intuīcijas raidītos impulsus spēj sadzirdēt vairāk, apliecina gan psihoterapeiti, gan garīgie skolotāji. Turklāt svarīgi līdzjūtības ceļu sākt no sevis – tu nevari būt līdzjūtīga pret citiem, ja tevi pašu kaut kas grauž, berž un nomāc. Līdzjūtības musturu vari tamborēt gluži kā galda sedziņu – no centra (tātad no sevis) uz āru – arvien lielāku. Sākumā tava līdzjūtība pārklāj tikai pašus tuvākos, bet ar laiku, iespējams, visu pasauli. Līdzjūtība tavā dzīvē var ienākt maziem solīšiem: sākot jau ar to, ka nenosodi citus un nestaigā nīgra, jo kāds kaut ko nav izdarījis tev pa prātam, bet drīzāk uzsmaidot kādam tāpat vien, pieņemot un cenšoties izprast arī tos cilvēkus, kuru raksturs vai rīcība tev sagādā mocības. Svarīgi ir ne tikai just līdzi, bet arī atbilstīgi rīkoties. Jo ir taču cilvēki, kuriem ne tikai žēl pamesto dzīvnieciņu, bet kuri dodas uz patversmi un izved viņus pastaigā vai varbūt pieņem kādu savās mājās. Neraugies apkārt, vai kāds cits to nav gatavs izdarīt, – izdari to pati! Tās var būt arī mazas lietas: palīdzēt kādam, kuram tas nepieciešams, izkāpt no autobusa, lieku reizi piezvanīt savai krustmāmiņai, zinot, cik viņai vienai vientuļi. Darot mazās lietas, arī lielās kādā brīdī kļūst vieglāk paveicamas un ar laiku varbūt kļūs pat pašsaprotamas.

Otrais

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Iemācies nomierināt prātu. Informāciju, kas pie mums atnāk pa intuīcijas ceļu, vieglāk ir sajust tad, ja prāts ir brīvs no domāšanas. Tas nenozīmē, ka prāts ir pilnībā jāizslēdz, nē, tas ir vajadzīgs, lai izprastu intuīcijas signālus. Var teikt, ka intuīcija ir dvēseles sadarbība ar prātu. Ikdienā prātu varam nomierināt kā nu kurš – esot pie dabas, sporta nodarbībās, kārtojot māju, darbojoties kopā ar bērniem. Taču var veikt arī noteiktas prakses. Daudzus ieteikumus var atrast vēdiskajā tradīcijā, kur to parasti dēvē par meditāciju. Lūk, meditācija, kas paredzēta tieši intuīcijas centra atvēršanai: meditācija trešajai acij. Jogā trešā acs (centrs pierē starp uzacīm) ir intuīcijas centrs. Meditējot uz šo punktu, tu atver ceļu intuīcijai. Apsēdies mierīgai meditācijai piemērotā vietā, aizver acis, dabiski un brīvi elpo caur degunu, atslābini sejas muskuļus un visu ķermeni, turi taisnu muguru. Punktā starp uzacīm iztēlojies zelta bumbiņu – tādu mazu mirdzošu saulīti golfa bumbiņas izmērā. Tā izstaro siltu, maigu gaismu ap tavu galvu, plūst caur tevi un mazina dusmas, sliktās un traucējošās domas, tevi arvien vairāk apņem un atslābina. Vari sev domās teikt: es sevi atbrīvoju no visām šaubām. Aicini sev pievienoties arī savus sargeņģeļus.

Foto

Trešais

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Pieņemot lēmumu, nesteidzies. Kad nevari izšķirties, pa kuru ceļu iet, nepārsteidzies – iedod sev laiku apcerei un situācijas izjušanai. Sajutīsi, kā atnāk pareizā atbilde. Ja, pieņemot kādu sarežģītu lēmumu, jūties uztraukta un neskaidrību pilna, atrodi kādu klusāku stūrīti (bet tikpat labi to vari darīt jebkur!) un vienkārši paelpo. Turi mēli aiz priekšzobiem, iztaisno muguru, dziļi ieelpo un izelpo caur degunu. Klausies, kā elpa skan, koncentrējies  tikai uz to. Vari skaitīt arī savu mantru. Antra Sloka- Akovļeva to dēvē par bubināšanu. Tavai mantrai nav jābūt Austrumu frāzei, tā var būt tautasdziesma, pašas izdomāta vai kaut kur izlasīta sentence. ”Bubināt var jebko, kaut vai bēdu manu lielu bēdu,” saka psihoterapeite. ”Piemēram, mana mantra ir mācītāja Jura Rubeņa ieteiktā frāze maranata, kas aramiešu valodā nozīmē Dievs, esi ar mani. Pirmkārt, tā ir ļoti skanīga frāze, otrkārt, tā manā prātā neraisa nekādas asociācijas, kas dažkārt var traucēt. Kad vajag, skaitu to kaut vai simt reižu no vietas.”

Ceturtais

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Izproti savas bailes. ”Bailes bieži traucē saklausīt intuīciju,” atzīst Antra Sloka – Jakovļeva. ”Lai saprastu, ka vari dzīvot, arī vadoties pēc iekšējās izjūtas un pieņemt dzīvē drosmīgus, uz intuīciju balstītus lēmumus, tev vispirms ir jāļauj pieaugt spriedzei starp to, kādai tev māca būt un ko no tevis sagaida, un to, kāda tu patiesībā esi. Vienkārši sakot – ir jādodas pretim savām bailēm. Tikai tā var uzzināt, kas tev ir svarīgi, un to arī izvēlēties. Bailes ļoti bieži ir rādītājs tam, ko mums patiesībā vajag.” Ja kādreiz nesaproti, kas tevi attur – bailes vai slikta nojauta, mēģini bailes paķidāt. Pajautā sev: no kā tieši tev ir bail? Kur tās bailes radušās? Vai baidies, ka tev kaut kas neizdosies, jo tev trūkst pieredzes? Vai baidies tāpēc, ka pirms tam ir sāpējis? Vai baidies no citu nosodījuma vai neizpratnes? Vai baidies palikt viena? Vai baidies ieraudzīt patiesību? Kad to apzinies, nereti saproti, ka tā nav intuīcija, kas liedz tev kaut ko darīt, bet tieši bailes.

Piektais

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Iepazīsti savu fizisko ķermeni. Intuīcija ar mums ļoti bieži runā caur fizisko ķermeni. Tas mums bieži daudz ko signalizē, un katram šie signāli var izpausties citādi. Saraujas vēders, nosvīst plaukstas, sāk sāpēt vai dunēt galva, uz pleciem uzgulstas pēkšņs smagums, ir dīvaina sajūta pakausī, kļūst nelaba dūša. Tās visas ir intuīcijas zīmes. Jo ciešākā kontaktā esam ar iekšējo pasauli un labāk izjūtam un pazīstam savu ķermeni, jo nekļūdīgāk spējam šīs zīmes nolasīt. Lai pārliecinātos vai vēlreiz sev atgādinātu, kuri, piemēram, ir tavi sliktās priekšnojautas ķermeniskie vēstneši, vari veikt nelielu eksperimentu, kam vajadzēs mierīgu, nesteidzīgu brīdi. Apsēdies ērtā pozā, mierīgi paelpo un tad iztēlojies kādu briesmīgu notikumu vai sev nepatīkamu cilvēku un papēti, kas tobrīd notiek tavā ķermenī, kādas sajūtas tevi pārņem, kuras ķermeņa daļas reaģē. Atceries šīs sajūtas, jo tieši šie, visticamāk, ir tavas intuīcijas signāli, kas mudina apstāties un padomāt.

Sestais

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Baudi un radi mākslu. Radošiem cilvēkiem ar māksliniecisku dvēseli intuīcija bieži vien ir spilgtāka nekā tiem, kuri daudz strādā ar galvu un kuru iekšējie procesi nav tik niansēti. Viens no veidiem, kā pavērt intuīcijas priekškaru, ir baudīt mākslu – mūziku, glezniecību, dzeju, literatūru, jo tās pie saviem radītājiem nākušas caur intuitīviem impulsiem. Tas būs skaists veids, kā bagātināt un spēcināt savu iekšējo pasauli. Ja vien iespējams, der arī pašai atrast kādu radošu nodarbi, kam veltīt savu enerģiju. Brīži, kad cilvēks kaut ko rada (neatkarīgi no tā, vai viņam ir vai nav mākslinieciskās dotības), atver sirdi un ved pie sevis.

Septītais

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Pieraksti sapņus. Tieši sapņos bieži vien varam atrast īsto atbildi. Tā atnāk vai nu simbolu un tēlu veidā, vai kā skaidra izjūta. Lai sapņi kļūtu par nozīmīgu instrumentu intuīcijas uztveršanā, der ar tiem pastrādāt. Vispirms – tie jāpieraksta. Vēlams katru rītu pēc pamošanās, kamēr sapņu tēli un notikumi nav izplēnējuši. Jo vairāk par sapņiem domā un tos pieraksti, jo spilgtāki tie kļūst. Ja sapņu ir maz, tas nozīmē, ka prāts aktīvi strādā arī naktī un nemitīgi kontrolē iekšējos impulsus, neļaujot tiem izpausties. Tas nozīmē, ka arī intuīcijas durvis, visticamāk, ir aizvērtas.