Ārzemju dizaineri Rīgas modes nedēļā

Komentāri
Ārzemju dizaineri Rīgas modes nedēļā
FOTO: publicitātes foto

Pavisam drīz mode Rīgā svinēs savus rudens svētkus. Tā būs pirmreizēja tikšanās ar jauniem tērpu dizaineriem un patīkama atkalredzēšanās ar jau senajiem paziņām. Protams, arī skatītāji, kuri allaž ir bijuši cītīgi ”Riga Fashion week” apmeklētāji jau tagad domās pārcilā savu drēbju skapi, lai nekādā ziņā neatpaliktu no modelēm uz podija. Skaties.lv/Sievietei dara zināmus tev ārzemju dizaineru vārdus, kuru radošās darbības augļus varēsi baudīt oktobra beigās.

Rīgas modes nedēļa ir kļuvusi par lielāko platformu Baltijā, kur modes dizaineri divas reizes gadā atrāda savas jaunākās kolekcijas. Kaut arī projekta pamatmērķis ir atklāt un atbalstīt pašmāju modes māksliniekus, arī ārzemju dizaineri ir ļoti gaidīti viesi uz Rīgas podija. Daudzveidīgā kultūru mijiedarbība un pieredzes apmaiņa padara pasākuma programmu interesantāku un nes pievienoto vērtību visām iesaistītām pusēm, tāpēc šoreiz RIGA FASHION WEEK piedalīsies astoņi ārzemju dizaineri, turklāt Uzbekistānas un Beļģijas dizaineri Rīgu apciemos pirmo reizi.

Ivo Nikkolo un Pohjanheimo ir modes zīmoli no Igaunijas, kas ieguvuši starptautisku atpazīstamību, un arī Rīgas modes nedēļā ir jau ļoti labi zināmi dalībnieki. Vēl viena dizainere no Baltijas reģiona ir lietuviete Agne Kuzmickaite, kura RFW uzstājusies jau vairākas reizes.

Itālijas zīmols DiLiborio Rīgas modes nedēļas ietvaros tiks prezentēts atsevišķajā pasākumā konceptveikalā TALE.

FOTO. Izvēlies savu favorītu jau tagad

Naira Khachatryan ir armēņu izcelsmes dizainere, kura pabeigusi Maskavas Tekstila akadēmiju, un jau ilgu laiku dzīvo un strādā Itālijā. Par savām sievišķīgajām trikotāžas kolekcijām viņa ir saņēmusi vairākas prestižas starptautiskas godalgas.

Ukrainas dalībnieks ir zīmols Golets, kas tika dibināts jau 1995. gadā. Zīmola veiksmes pamatā ir rokām darināti un individuāli šūti apģērbi gan sievietēm, gan vīriešiem.

Beļģijas dizainere Lena Lumelsky ir piedalījusies vairākos starptautiskos projektos. Pazīstamākais no tiem ir ilustrētā modes siluetu grāmata The Black Theatre, kas 2010. gadā tika eksponēta MoMu modes muzejā Antverpenē.

Dizainere no Uzbekistānas Zulfiya Sulton 2008. gadā saņēmusi arī godalgu kā labākā tradicionālo ornamentu dizainere. Viņas haute-couture kolekciju filozofija apvieno austrumu stilam raksturīgo eleganci ar rietumnieka komfortu.

Lasi vēl