Aptauja: gandrīz puse pasaules iedzīvotāju dušu labprātāk bauda divatā

Komentāri
Aptauja: gandrīz puse pasaules iedzīvotāju dušu labprātāk bauda divatā

Tuvojoties Valentīna dienai, veikts starptautisks pētījums, kurā noskaidroti cilvēku dušas baudīšanas paradumi dažādās pasaules valstīs. Pētījuma rezultāti uzrāda dažādas interesantas dušas izmantošanas tendences, tā piemēram, noskaidrots, ka mūsu paradumus lielā mērā ietekmē kultūra, kurā esam auguši, kā arī sabiedrībā pieņemtās normas.

Valentīna diena ir gada romantiskākais brīdis, kuru ikviens alkst pavadīt kopā ar savu mīļoto, taču izrādās, ka to var īstenot ne tikai smalkā restorānā, kino vai koncertā. Kā liecina Hansgrohe SE veiktais pētījums, kurā tika aptaujāti deviņu valstu iedzīvotāji, 47% pasaules iedzīvotāju dušas priekus labprāt izbauda kopā ar savu partneri. Briti, bez pārsteiguma, apstiprina atturīgo un klīrīgo stereotipu par sevi, proti, neregulāri divatā dušā dodas vien 32% aptaujāto britu, savukārt 52% Dienvidāfrikas iedzīvotāju apgalvo, ka to dara regulāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Runājot par cilvēkiem, kuri neatrodas pastāvīgās attiecībās ar kādu, briti ar 25% apsteidz vidējo pasaules rādītāju starp tiem, kuri mēdz dušā iet pārī. Vēl ašāki uz to ir vien franču un itāļu vienpaši (28%). Interesanti rādītāji ir par pāriem, kuri ir iemīlējušies – visā pasaulē 55% cilvēku dušu izmanto, kā romantisku atpūtas vietu un visnaskākie uz to ir nīderlandieši (64%), kā arī dienvidāfrikāņi (62%). Aptaujātie arī pauda, ka viņu dušošanās paradumus ietekmē arī dušas izmērs. Septiņi no desmit cilvēkiem (71%) ilgojas pēc kaut kā lielāka – it īpaši amerikāņi (82%), ķīnieši (80%) un afrikāņi (79%), mazāk eiropiešu (66%). Taču 76% no tiem sacīja, ka drīzāk dušas telpā viņiem pietrūkst vietas šampūnu pudelēm, nevis vēl kādam cilvēkam.

Foto

Sievietēm un vīriešiem ir atšķirīgi dušošanās paradumi

Šī aptauja atklāj, kā dušošanās paradumi atšķiras pēc dzimuma un attiecību statusa. Pāri, kuri dzīvo kopā, priekšroku dod vannas istabas izmantošanai kā vietai, kur nomierināties un relaksēties vienatnē (41%), savukārt pāri, kuri nedzīvo kopā, vannas istabu par relaksēšanās vietu uzskata vien 32% gadījumu. Salīdzinot ar vīriešiem (69%), sievietes vientulību vannas istabā meklē biežāk (75%).

8% vīriešu atzina, ka patiesībā izvēlas aukstu dušu, salīdzinot ar 4% sieviešu. Ar 13% amerikāņi ir vislielākie aukstu dušu cienītāji (19% vīriešu, 7% sieviešu), bet ķīnietes (13%) ir vienīgās sievietes pasaulē, kuras ir lielākas auksto dušu cienītājas, nekā viņu vīrieši (7%). Divas trešdaļas cilvēku pasaulē (76%) tomēr izvēlas karstu dušu, saistot to ar ieraduma spēku un komfortu (59%) vai sakot, ka tā var labāk atslābināties (41%).

Vannasistabu dalīšana

Pētījumā tika aplūkots, kā cilvēki dala ne vien dušas, bet arī vannasistabas. (23%) aptaujāto atzina, ka viņi nav vieni vannasistabā, kamēr mazgājas, Nīderlandes iedzīvotāji ir vismazāk satraukti par citas personas klātbūtni vannas istabā dušas laikā: 35% saka, ka nav iebildumu dalīt vannasistabu, salīdzinot ar Lielbritāniju, kur šādas vaļības atļaujas vien 16%.

Šī aptauja tika veikta kā tirgus pētījums starp 1911 vīriešiem un sievietēm vecumā no 18 – 55 gadiem dažādā socio-ekonomiskā situācijā un no dažādiem reģioniem Ķīnā, Francijā, Vācijā, Lielbritānijā, Itālijā, Dienvidāfrikā, Spānijā, Nīderlandē un ASV 2015. gada decembrī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl