Apnīk vārīt ievārījumu? Ņem talkā labu šņabi…

Komentāri

Ja ogu lasīšana, ievārījumu vārīšana un kompota burku sterilizēšana vasarā tev nozīmē sava veida meditāciju – apsveicu! Tev tiešām ir laimējies. Ja iepriekš minētais process tev ir vien obligāts (un vasaras prieku maitājošs ) pasākums, jo… ogas dārzā aiziet bojā, bērniem ziemā būs nepieciešams ievārījums, galu galā – no pašu dārza viss ir labāks nekā veikalā pirktais – izsaku līdzjūtību. Taču, ja nepieciešamais skaits ievārījuma burciņu ir jau sastājušās pagraba plauktā skaistā ierindā, bet ogas kokos un krūmos vēl sauc pēc izmantojuma, ir brīnišķīgs risinājums.

Cerams, ka vilinošais mērķis tev palīdzēs salasīt ogas, aiztecēt uz veikalu pēc cukura un labas kvalitātes degvīna. Turpmākais process jau ir ļoti radošs, kura augļus varēsi pilnvērtīgi baudīt ap Ziemassvētku laiku. Jo nav nekā brīnišķīgāka kā, svinot gada gaišākos svētkus, pie vakariņām saskandināt ar mīļoto mazu “špicglāzīti” pašdarināta ogu uzlējuma. Beigu beigās – arī tu esi pelnījusi kādu prieciņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ogu uzlējumam nepieciešams:

ogas (dažādas: zemenes, ķirši, avenes, upenes, jāņogas, mellenes, dzērvenes utt.; var atsevišķi, var arī miksēt) 1,5 l;
3 l burka;
1 kg cukura;
1 l degvīna

Uzlējuma gatavošanas procesu uzskatāmi varēsi vērot video. Vispirms uzlējums divus mēnešus jāuzglabā tumšā vietā, pēc tam jānokāš un jāsapilda pudelēs. Vispiemērotākais dzēriens  Ziemassvētku vakaram! Vairākas pieredzējušas šīs gardās dziras darinātājas apgalvo, ka ogas, pirms tās tiek aplietas ar degvīnu, ir vērtīgi diennakti paturēt saldētavā, jo sasalušas ogas ir mīkstākas un labāk “atdod” savu garšu un aromātu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl