Apģērbu un aksesuāru paradīze sievietēm Mārtiņdienas tirdziņā

0 Komentāru
Apģērbu un aksesuāru paradīze sievietēm Mārtiņdienas tirdziņā

Sestdien, 7. novembrī Kalnciema kvartālā risinājās Mārtiņdienas ieskaņas tirgus, kur ikviens varēja iegādāties latviešu darinātus labumus.

Tirdziņā varēja nobaudīt Mārtiņdienas svētku zosi vai pīli, bet līdzņemšanai – svaigu gaļu gatavošanai mājās, desas, kūpinājumi, dažādas ogu un ābolu plātsmaizes, kūkas un tortes, malkas krāsnī cepta maize un citus lauku gardumus Mārtiņdienas galdam.

Gada patriotiskāko mēnesi novembri sagaidot, amatnieki bija parūpējušies par latvju rakstu un sarkanbaltsarkano nozīmīšu popularizēšanu tirdziņā, piedāvājot dažādas rotas, piespraudes un apģērbus patriotiskās noskaņās.

No plkst.11 līdz 15 Vīnu veikala zālē bērni varēja darboties “Mārtiņdienas radošajā darbnīcā”, kur gatavoja Mārtiņbērnu maskas iešanai budēļos, jo budēļos iešanas laiks sākas Mārtiņos un ilgst līdz pat Meteņiem.

Tomēr tieši sieviešu acīm lielākā uzmanība tika pievērsta mūsu pašu darinātajām rotiņām, cepurēm, šallēm un cimdiņiem. Neizpalikt arī bez latviešu ražotāju bērnu apģērba, kas uzrunāja ikvienas garāmgājējas sirdi.

Foto: prieks sieviešu acīm

0 Komentāru