Aktuāli! Septiņi vienkārši padomi ideālam piknikam

0 Komentāru
Aktuāli! Septiņi vienkārši padomi ideālam piknikam
Foto: freeimages.com

Ja brīvdienās esi plānojusi doties piknikā, tad noteikti noderēs daži padomi, kā labāk sagatavoties. Lai arī varbūt škiet: “Kas tur liels – saliec visu mašīnas bagāžniekā un – aidā!”, tomēr daži ieteikumi, lieti noderēs, lai brīvdienas vari izbaudīt bez nepatīkamiem pārsteigumiem.

Pašā Rīgas vidū – Lucavsalā ikgadējā ”Borjomi” festivālā visiem piknika apmeklētājiem bija iespēja baudīt ne tika uz grila gatavotu vistas gaļu un citus gardumus, bet arī uzzināt tradicionālās un netradicionālās grilēšanas receptes Latvijā un Lietuvā.

Galvenais – laba marināde

Latvijā pazīstamais šefpavārs Ingmārs Ladigs iepazīstināja ar marinādes pagatavošanas ”knifiņiem”, jo dodoties uz pikniku allaž iemarinējam vai nu kādu gaļas ēdienus, vai arī dārzeņus. Ingmārs Ladigs:

Gatavojot marinādes daži noliedz etiķi, piemēram, galda vai etiķa esenci, taču Latvijā ir ļoti daudz jaunu etiķa veidu, kā vīna un ogu etiķi, kurus noteikti var un vajag izmantot.

”Mans ieteikums visiem, gatavojot marinādes, pievienot visas šīs ikdienišķās lietas un galvenais atcerēties, ka marinādē ir vajadzīgs sāls, mazliet skābums, mazliet saldums un rūgtums. Šīs 4 pamatgaršas saliekot kopā, vienmēr sanāks laba marināde.” 

Septiņi vienkārši padomi ideālam piknikam:

  • Iegādājieties kvalitatīvu plastmasas kastīšu komplektu, kas ir paredzēts pārtikas produktu glabāšanai.

Foto

  • Piknikā labāk ņemiet līdzi gurķus, tomātus un redīsus, iepriekš tos mājās nomazgājiet un ietiniet mitrā papīra dvielī, taču sagrieziet tikai piknika vietā.
  • Pagatavojiet mājās piknika pusfabrikātus, piemēram, sviestmaizes. Sagrieziet mājās visas nepieciešamās sastāvdaļas un ievietojiet tās atsevišķās kastītēs, tādējādi piknika vietā tās būs svaigas.
  • Maizi labāk glabājiet papīra vai sviestpapīra iepakojumā, jo polietilēna iepakojumā tā sasilst un zaudē garšu.
  • Lai zaļumi saglabātos svaigi un kraukšķīgi, tos ieteicams mazgāt piknika vietā.
  • Atpūšoties nedrīkst aizmirst par higiēnu – dezinfekcijas līdzekli, mitrajām salvetēm, kā arī ūdeni, lai nomazgātu rokas, dārzeņus u.c.
  • Lai novērstu piknika ēdienu pārpilnības radītās sekas un atjaunotu viegluma sajūtu pēc vēdera priekiem, uz pikniku ņemiet līdzi Borjomi.
0 Komentāru