Ak, nē! Uzzini, ko Facebook nodara attiecībām

2 komentāri
Ak, nē! Uzzini, ko Facebook nodara attiecībām
Foto: pixabay.com

Facebook ir sociālā vietne, kas palīdz tev satuvināties ar sen neredzētiem draugiem un paziņām, kā arī iepazīties ar jauniem cilvēkiem no visas pasaules. Bet visam jaukam ir arī savs mīnuss. Facebook tevi var norobežot no cilvēkiem, kurus tu mīli, un kuri tev ir dārgi. 

Viegli pieejama komunikācija, noved cilvēku līdz kārdinājumam vai riskantas uzvedības sasniegšanai. Vairāki attiecību pētnieki norādījuši septiņus soļus, kas var kaitēt attiecībām ar mīļoto cilvēku, izmantojot sociālo vietni Facebook.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vērot citus pārus un viņu perfektās attiecības

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Margareta Ruteforda (klīniskā psiholoģe) apgalvo, ka vairāki viņas klienti ir atteikušies lietot sociālo vietni Facebook, jo tā viņus padarot trakus. Klienti cīnās ar idealizētu uzskatu par attiecībām, un uzskata, ka citu cilvēku dzīve ir izdevusies, jautra, ideāla.

Dalīties ar savām problēmām

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Tas var radīt būtiskus argumentus. Psiholoģe Aleksandra Solomone stāsta, ka reiz viņas kliente esot aizskārusi vīru un pārmetusi, kādēļ bērni ir tikuši aizvesti uz zoodārzu bez viņas, ko viņa uzzināja ar sociālās vietnes Facebook palīdzību.

Facebook pārbaudīšana

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Pāri domā nevis viens par otru, bet gan tā vietā pārbauda Facebook un visus jaunumus, ko katrs ir saņēmis. Attiecību konsultante Dženifera Tvardovska norāda, ka ir gadījumi, kad pāri pauž savu noskaņojumu un sašutumu vietnē Facebook, nevis izrunājoties par to skaļi ar otro pusīti. Tas ļoti kaitē cilvēku savstarpējām attiecībām, jo pāris viens no otra attālinās.

Ģimene izmanto Facebook

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Aleksandra Solomona atzīst, ka ir ģimenes, kuras iejaucas pāra attiecībās, īpaši, ja jaunais draugs ģimenei neiet pie sirds. Tā vietā, izmantojot Facebook palīdzību, komunicējot ar pāra bijušo otro pusīti, ir iespēja izjaukt esošās attiecības. Kā arī, ja pāris ir izšķīries viena no pusītēm to var izmantot savā labā, kā šantāžu. Komentējot un rakstot nelabvēlīgas lietas vai faktus par otru personu.

Draudzības apstiprināšana ar savu pirmo mīlestību

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Tas var novest pie krāpšanas gadījuma. Pētnieks Džons Grols komentē, ka viens no viņa klientiem ar šādu rīcību ir izjaucis savu ilgo laulības dzīvi. Eimija un viņas vīrs bija precējušies vairāk nekā astoņus gadus, un kādu dienu Eimija saņēma draudzības uzaicinājumu no savas pirmās mīlestības. Vīrs jokodamies teica, lai Eimija uzaicina savu pirmo mīlestību ciemos, lai pastāsta, kā viņam iet un kas jauns. Viss noveda līdz tam, kad Eimija un Džo sāka satikties, flirtēt. Atdzima vecā uguns liesma, un, vīram uzzinot par sievas sānsoli, bija jāpieliek punkts ilgajai laulības dzīvei. Tādēļ ir svarīgi komunicēt un vērot abu attiecības un uzvedību, lai nenonāktu šādā situācijā.

Ļaunprātīgi izmanto Facebook

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Cilvēki var ļaunprātīgi izmantot Facebook, lai parādītu visiem, ar ko un kad, kāda no pusītēm ir krāpusi savu mīļoto cilvēku. Šāda ziņa izplatās ļoti strauji, un krāpšanas gadījumu var redzēt praktiski visa pasaule. Tas noteikti apgrūtina nākotnes plānus, jo veidot attiecības no sākuma, kad visi ir redzējuši, ka cilvēks ir bijis neuzticīgs, būs grūti.

Pārbaudīt Facebook jaunumus pirms gulētiešanas

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Tas var kaitēt ne tikai miegam, bet arī intīmajām attiecībām. Psiholoģe Alise Klarka norāda, ka sērfošana Facebook samazina ne tikai fizisko tuvību, bet arī garīgo. Pāris klusē un ir ieslīdzis katrs savā nodabā, nereaģējot uz otru personu. Tā vietā, lai pārrunātu ikdienas darba gaitas, mūsdienās, cilvēki pārņem sevi ar aplikāciju pārskatīšanu. Psiholoģe iesaka, ka pirms miega, vismaz uz stundu, būtu jāatsakās no telefonu vai datoru lietošanas. Tā vietā runāt ar savu otro pusīti, vai vislabākajā gadījumā, doties saldā miegā.

TOP komentāri

 • Sise
  0 0 0

  Sise

  Jā,cilvēki par daudz aizraujas ar datoru.Man ar izjuka attiecības,kas ilga 8 gadus!Cilvēks tā aizrāvās kad neko citu neredzēja un nedzirdēja!Uz kurieni mēs ejam un kur aiziesim!
 • Zvaigžņu vilks
  0 0 0

  Zvaigžņu vilks

  Var redzēt ka rakstu sarakstījusi Facebook atkarīgā :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl