9 padomi, kā parūpēties par savu eleganto zīda kleitu

Komentāri
9 padomi, kā parūpēties par savu eleganto zīda kleitu
Publicitātes

Daži apģērbi vienkārši ļauj justies labi. Tava mīļākā elegantā zīda kleita izskatās lieliski ikreiz, kad tā ir tev mugurā. Tā vienmēr būs pirmā lieta tavā prātā, kad domāsi, ko vilkt uz kādām īpašām svinībām, un ar bažām raugies uz to katru reizi, kad pienācis laiks to mazgāt. Taču bažām nav pamata, ja pareizi rūpējies par tik smalkiem audumiem kā zīds – tava mīļākā zīda kleita un elegantā blūze izskatīsies satriecoši arī nākamajā saviesīgajā pasākumā.

“Electrolux” piedāvā dažus ieteikumus par to, kā saglabāt pašu smalkāko zīda apģērbu kvalitāti, krāsu un formu:

 • Izvēloties veļas mazgāšanas ierīci, pārbaudi, vai tā piedāvā īpašas programmas zīdam ar zemu mazgāšanas temperatūru un pielāgotiem izgriešanas cikliem;
 • Glabā zīda izstrādājumus vertikālā veidā, ja vien tas ir iespējams. Tas samazinās varbūtību, ka zīda apģērbs cietīs no mitruma vai temperatūras izmaiņu radītiem bojājumiem;
 • Salokot apģērbu, ieteicams starp locījuma vietām ievietot zīdpapīru, lai zīda apģērbs neburzītos;
 • Glabā zīdu kokvilnas maisos, kur tas var elpot un vienlaicīgi atrasties sausā vidē;
 • Glabājot zīda apģērbu, tuvumā noliec lavandas maisiņus vai ciedru bumbiņas, lai atbaidītu kodes;
 • Noglabājot zīdu, izvairies no tā ilgstošas atrašanās zem tiešiem saules stariem, lai krāsa neizbalē;
 • Ja zīdu nepieciešams gludināt, izgriez to uz āru, kamēr tas vēl ir nedaudz mitrs, un gludeklim lieto kokvilnas iestatījumu; saudzē apģērba vīles, izmantojot mazāk spiediena. “DelicateCare” veļas žāvētāja sistēma piedāvā unikālu veļas tilpnes kustību, kas samazina burzīšanos un gludināšanas nepieciešamību;
 • Lieto tvaika funkciju, lai atsvaidzinātu un izgludinātu drēbes;
 • Lai izžāvētu zīda izstrādājumu bez ierīču palīdzības, ierullē apģērbu dvielī un viegli griez to ar katru roku savā virzienā. Dari to uzmanīgi, jo tas var izstaipīt un bojāt audumu.

Izgludini zīdu ar tvaiku

Tvaika funkcija veļas mašīnās palīdz atsvaidzināt dažādus smalkus audumus, tajā skaitā zīdu, bez intensīvas mazgāšanas. Mitrums atbrīvo auduma šķiedras, dabiski izgludinot visas apģērba krokas. Tvaiks arī neitralizē dažādus nepatīkamus aromātu un atsvaidzina apģērbu – tava mīļākā zīda blūze būs gatava valkāšanai un izskatīsies satriecoši katru reizi!

Foto: Publicitātes

Trīs veļas mašīnas funkcijas, kas radītas tieši smalkiem apģērbiem

 1. Tradicionālās veļas mazgājamās mašīnas piepilda veļas tilpni ar ūdeni un tad pievieno mazgāšanas līdzekli, tādēļ mazgāšanas līdzeklis tiek sajaukts ar ūdeni vienlaicīgi ar veļu. Tas bieži vien mēdz radīt mazgāšanas līdzekļa traipus uz apģērba – “UltraMix” sistēma “Electrolux” veļas mašīnās mazgāšanas līdzekli ar ūdeni sajauc jau pirms tie iekļūst veļas tilpnē. Tas ļauj pilnībā aktivizēt mazgāšanas līdzekli pirms tas sasniedzis veļu, nodrošinot teicamus mazgāšanas rezultātus pat pie 30 grādu temperatūras un pasargājot veļu no traipiem.
 2. Pievērs uzmanību arī tam, vai ierīcei piešķirts “Woolmark” zaļais (agrāk pazīstams kā “Woolmark” platīna) sertifikāts – tas norāda, ka konkrētais veļas mašīnas modelis ir īpaši saudzīgs pret veļu, turklāt tam ir arī zemāks enerģijas patēriņš.
 3. Rūpējoties par jebkuru apģērbu, bet sevišķi – par smalku veļu, svarīgi ir to nevajadzīgi nepārmazgāt. “SensiCare” funkcija automātiski pielāgo mazgāšanas cikla ilgumu un ūdens daudzumu atbilstoši ievietotās veļas daudzumam. Nesatraucies par mazgāšanas procesu – veļas mašīna par to jau ir padomājusi tavā vietā!

Foto: Publicitātes