8 pazīmes, ka tavam mīļotajam ir problēmas ar alkoholu

Komentāri
8 pazīmes, ka tavam mīļotajam ir problēmas ar alkoholu
Foto: pixabay.com

Liecies mierā, man nav nekādu problēmu! Šodien dzeru, rīt vairs nedzeršu! Es neesmu piedzēries, ko piesienies…Šīs ir raksturīgākās frāzes, ko tev nākas dzirdēt, kad aizrādi savam mīļotajam pēc kārtējās pudeles atkorķēšanas. Tas nemaz nav tik vienkārši – pašam atzīt, ka ir problēmas ar alkoholu, turklāt vēl pieņemt palīdzību no mīļotā cilvēka. Taču, tāpat kā jebkuru slimību, arī alkoholismu ir vieglāk āsrtēt pašā sākuma stadijā. Tādēļ, ja tavs draugs vai vīrs neparko neatzīst, ka pamazām slīkst alkohola purvā, pievērs uzmanību šīm 8 pazīmēm. Tās raksturīgas cilvēkiem, kam ir nosliece uz alkoholismu. Ja novērojumi ir apstiprinoši, sāc rīkoties!

Viņš dzer, lai justos laimīgāks

Protams, alkohols patiešām spēj īslaicīgi uzlabot garastāvokli, bet, ja tavam partnerim, ķerot laimes sajūtu, katru dienu ir jāizdzer vairākas pudeles alus, situācija ir nopietna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzer, lai piedzertos

Ja tavs partneris vienmēŗ dzer tikmēr, kamēr ir pavisam piedzēries, nekavējoties sāc risināt šo problēmu. Iespējams, viņu kaut kas nomāc vai uztrauc. Un tu, kā tuvākais cilvēks, vari palīdzēt un parādīt, ka ir arī citi veidi, kā ar to tikt galā.

Dzer daudz , bet nepiedzeras

Cik daudz alkohola  var ”panest”, – katram rādītāji ir individuāli. Tie atkarīgi no veselības stāvokļa, svara, dzimuma utml. Taču tie, kuriem ir izveidojusies alkohola atkarība, var izdzert daudz vairāk un nenoreibt nekā tie, kuriem šīs atkarības nav.

Pudele pirmajā vietā

No alkohola atkarīgie dzer pat vienatnē, nedomājot par saviem tuviniekiem, kuri, piemēram, sanākuši uz dzimšanas dienas svinībām un labprāt saskandinātu ar viņu kādu glāzi šampanieša. Viņam ir steidzami “jāierauj” kaut kas stiprāks vienam pašam, un tad var iet pie viesiem.

Viņš ”pazūd”

Ja tavs partneris bieži saka, ka viņam jāaizkavējas darbā vai jāiet uz kādu svarīgu tikšanos, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību, bet pēc tam vienmēr pārrodas mājās, smaržojot pēc alkohola, tas ir nopietns signāls… Šādi cilvēki vienmēr meklēs veidus un vietas, kā ”attaisnoti” iedzert.  Saproti, tavā prierkšā stāv atkarīgais! Rīkojies!

Pārstāj dzert tikai tad, kad jūtas pavisam slikti

Viņš ņem ”pauzi” no dzeršanas, tad, kad sajūt kādas nopietnas veselības problēmas ( ne ikdienišķās paģiras), taču kā tās pāriet, uzreiz atkal ķer pēc pudeles. Tas nozīmē, ka alkoholisms jau vairs nav sākuma stadijā. Tev ir nopietni jāuztraucas par tava partnera veselību un jāpierunā viņu ārstēties.

Turpina dzert, neraugoties ne uz ko

Tikko kā gadīsies kāda ķibele vai neveiksme, atkarīgais vienmēr ķersies pie pudeles, jo tas ir viņa vienīgais prieks. Viņu neuztrauc ne veselība, ne iespēja zaudēt darbu un ģimeni. Tev ir jācenšas steidzami situāciju risināt, pretājā gadījumā viņš pazudinās gan savu, gan arī tavu dzīvi.

Neatzīst, ka viņiem ir problēmas ar alkoholu

Tā ir pati galvenā un vissarežģītāk risināmā alkoholisma problēma. Ja viņš neatzīst problēmu, viņš nepieņem palīdzību. Lai arī tas parasti noved pie pamatīgām konfliktsituācijām, tev ir jācenšas palīdzēt savam tuvākajam cilvēkam, lai ko tas arī prasītu.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl