6 pavisam muļķīgas kļūdas, sarakstoties ar īsziņām

Komentāri
6 pavisam muļķīgas kļūdas, sarakstoties ar īsziņām

Vai esi ievērojis, ka mēs arvien mazāk un mazāk lietojam mobilo tālruni lai sarunātos? Šobrīd viedtālrunis tiek izmantots, lai rakstītu īsziņas un pavadītu laiku, sarakstoties internetā. Tu noteikti atceries to cilvēciņu, kurš tev ļoti iepatikās un tu vēlējies ar viņu uzturēt kontaktu? Īsziņas bija vienkāršākais veids, kā to izdarīt. Tomēr ir svarīgi atcerēties šos likumus, lai nepieļautu muļķīgas sarakstīšanās kļūdas.

Pārāk ilga pauze starp īsziņām

Ja izlasi – atbildi. Negaidi. Šī nav nekāda spēlīte, kurā uzvarētājs būs tas, kurš neizturēs un uzrakstīs pirmais. Līdzko esi saņēmis īsziņu, izlasi to cik ātri vien iespējams un tikpat ātri arī atbildi.

Īsziņa, nevis romāns

Tu noteikti pazīsti kādu, kurš var sarakstīt “palagus”. Īsziņa ir domāta īsai ziņai – tāda, kas nepārsniedz tik daudz vārdu, cik  esi saņēmis. TOMĒR (!), lūdzu, nelieto saīsinājumu vārdam “O.K.” kā vienkārši “K”.

Izvairies no “smaidiņu” lietošanas

Jāatzīst, ka emociju ikoniņu izmantošana pēdējā laikā ir ieguvusi citu nozīmi, pareizāk, tie kļūst bezpersoniski… Protams, šad un tad kāds smaidiņš iederas īsziņas kontekstā, bet nevajag pārspīlēt.

Ļauj atbildēt

Tu tikko esi aizsūtījis īsziņu. Tagad – gaidi! Nebombardē cilvēku ar vairākām īsziņām pēc kārtas. Tas radīs pretēju efektu –  pilnīgu vienaldzību. Neesi rupjš, labāk sagaidi atbildi un tad vari turpināt saraksti.

Pabeidz sarunu dabiski

Ja sarakstoties tu jūti, ka jums vairs nav īsti par ko runāt, labāk sarunu ir pabeigt dabiski.

Neesi divdomīgs

Sarakstoties ir ļoti šaura robeža starp to, kas ir pateikts un kas patiesībā ir domāts ar pateikto. Bieži vien daudzas nesaprašanās rodas vien tā iemesla dēļ, ka kāds kādam ir licis saprast kaut ko pilnīgi citu, nekā kaut kas patiesībā domāts.

Lasi vēl