5 pazīmes, kas liecina, ka tev ir alerģija no vīna

Komentāri
5 pazīmes, kas liecina, ka tev ir alerģija no vīna
Foto: SCANPIX ()

Ja pēc vakara, kurā tika cilātas vīna glāzes, tev ir sajūta, ka esi mazliet slima – zini, ka varbūt patiesais vaininieks ir alerģija no vīna. Tāpēc iepazīsties ar piecām pazīmēm, kas par to liecina.

Protams, visu nevar novelt uz alerģiju, tomēr mēdz būt simptomi, kas par to var liecināt. Tāpat jāatceras, ka alerģijas izraisītos simptomus var viegli sajaukt ar saaukstēšanos vai paģirām.

Alerģija no vīna nenozīmē, ka tā būs arī no citiem alkoholiskajiem dzērieniem. Vīns atšķiras ar savu specifisko sastāvu, un alerģiju visticamāk izraisa vīnā esošie sulfīti, histamīns vai citi savienojumi. Sarkanvīnā šīs vielas ir atrodamas lielākā daudzumā, nekā baltvīnā.

Uzzini, kādas piecas pazīmes liecina par to, ka tev iespējams ir alerģija no vīna.

Sievietēm ir lielāka iespēja būt alerģiskām

Ir noskaidrots, ka starp sievietēm alerģija no vīna ir divreiz izplatītāka, nekā starp vīriešiem

Tev ir apgrūtināta elpošana

Ja tev pēc vīna dzeršanas sākas apgrūtināta elpošana vai klepus, zini, ka tos var izraisīt vīnā esošie sulfāti (it īpaši, ja tu slimo ar astmu). Tāpēc zini, tavs organisms ar vīnu negrib draudzēties.

Vīns rada stipras galvassāpes

Vīna sastāvā ir atrodams histamīns, kas parasti ir vaininieks alerģiskām reakcijām un galvassāpēm. Lai nebūtu jāatsakās no vīna vispār, tu vari izmēģināt vīnu ar zemu histamīna saturu.

Tev uz sejas parādās izsitumi

Alerģija no vīna var izpausties arī ar izsitumiem, nātreni vai pietūkumu uz sejas. To var izraisīt vīnā esošie sulfāti, histamīns vai iepriekš lietoti medikamenti. Tāpēc, ja mani, ka tie uz sejas parādās pēc vīna lietošanas, no tā turpmāk atsakies.

Nomainot dzērienu, tava pašsajūta kļūst labāka

Protams, tu vari veikt analīzes, lai noskaidrotu, vai tev patiešām ir alerģija no vīna. Tomēr, to tu vari noteikt arī pēc sajūtām. Ja tev ir labāka pašsajūta, ja tu nomaini dzērienu, zini – turies tālāk no vīna.

Foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl