5 pārsteidzoši neveselīgi “veselīgie” dzērieni

1 komentārs
5 pārsteidzoši neveselīgi “veselīgie” dzērieni
Foto: Flickr

Bieži vien, kad vēlamies kārtīgi padzerties, izvēlamies dzert ūdeni, bet, jāatzīst, mēdz prasīties ko atspirdzinošāku un saldāku. Iespējams, kaut ko no turpmāk minētajiem dzērieniem. Kuri no dzērieniem pārsteidzošā kārtā ir pavisam neveselīgi – uzzini šajā rakstā!

Mandeļu piens

Šis piens lieliski piestāv smūtiju gatavošanai un garšo visiem, kuriem govs piens šķiet ne pārāk salds. Problēma tā, ka mandeļu piena sastāvā ir vien 2% mandeļu. Saldā garša tiek panākta ar cukura palīdzību, kas nozīmē to, ka klāt visam uzņem liekas kalorijas.

Bezkaloriju dzērieni

Skaidrs, ka labāk izvēlēties tik ļoti uzrunājošo “bezkaloriju” vai mazkaloriju dzērienu, vai ne? Tomēr tavs ķermenis ir daudz gudrāks, nekā tu spēj iedomāties. Padzeroties ko saldu, tavs ķermenis paredz, ka tas satur kalorijas. Vai esi pamanījusi, ka pēc bezkaloriju dzēriena lietošanas vēlies ko pagrauzt vai vienkārši panašķoties? Jebkas, kas ir tavā tuvumā, tiks apēsts.

Foto: no šiem dzērieniem atsakies!

Enerģijas dzērieni

Cukurs + kofeīns. Ja pirmajā brīdī tu patiešām jutīsies enerģijas pieplūdumu, tad neilgi pēc tam sajutīsi pilnīgi pretējo – absolūtu atslābumu. Tas nav no kofeīna, bet gan cukura dēļ. Enerģijas dzērieni izraisa atkarību, un tie rada sekas, piemēram, nervozitāti, paaugstinātu trauksmes sajūtu un pat migrēnas.

Sporta dzērieni

Visi, kas savu brīvo laiku pavada sporta zālē, noteikti reizi dzīvē ir izmēģinājuši kādu no īpašajiem sporta dzērieniem. Sliktā ziņa ir tā, ka gandrīz visi šie dzērieni līdzinās gāzētajiem dzērieniem. Tie satur lielu daudzumu fruktozes kukurūzas sīrupu, pārāk daudz nātrija un sekas ir līdzīgas kā enerģijas dzērienu lietotājiem.

Svaigi spiestas sulas

Kas gan var būt slikts tikko svaigi spiestā augļu sulā? Viena ļoti nozīmīga lieta tiek aizmirsta – šķiedras! Tikko izspiestā sulā tās vairs nav, un tu zaudē augļa labākās īpašības. Tomēr ir kāds risinājums – sulu vietā pagatavo smūtiju vai jauc veselus augļus kopā ar dārzeņiem.