Komentāri
13 jautājumi, ko uzdot bērnam, lai veicinātu pozitīvu domāšanu

Esot mīloša māmiņa, ir svarīgi jau agrā bērnībā savam bērnam ieaudzināt pareizu attieksmi un pozitīvu skatu uz dzīvi. Iekustinot prātu, iekustās arī enerģija! Abi šie aspekti noteiks to, kā tavs bērns raudzīsies uz pasauli. Uzdod šos jautājumus savai atvasītei!

Kā tu raksturotu sevi piecos vārdos?

Šis jautājums izcels bērna domāšanas virzienu un sevis apzināšanos. Tā tu noskaidrosi, kā jūtas tava mazā atvase šajā lielajā pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kas tevi dara priecīgu?

Šis jautājums liks bērnam domāt par to, kādas aktivitātes rada prieku, līdz ar to bērniņš apzināsies, ka ir pats savas laimes kalējs. Viņam ir visas iespējas veidot savu dzīvi, kā pats vēlas, darot visu ar prieku.

Kā tu iemācītu kaut ko citiem?

Savukārt šis jautājums ir par to, lai bērns apzinātos, ka viņa viedoklim ir nozīme. Atvasīte jutīsies īpaša, ja spēs darīt citam labu.

Kas ir labākā/sliktākā lieta, kas ar tevi notikusi?

Dzīve nav rožu dārzs, un tas bērnam ir jāapzinās jau bērnībā, lai sagatavotos reālajai dzīvei. Jautājums, kuru uzdosi bērnam liks saprast, ka tuneļa galā vienmēr ir gaisma un pēc negaisa vienmēr būs saule.

Foto: Scanpix

Foto: Scanpix

Ko tu esi mācījies no šīs pieredzes?

Pieredze – labākais skolotājs. Ir ļoti būtiski, lai bērns mācītos no sava pārdzīvotā, kā arī redzētu, kā vecāki ar visu tiek galā. Līdzko tava atvase būs guvusi mācību, viņiem kļūs skaidrs arī tas, kā nepieļaut kļūdas nākotnē.

No visa, ko esi iemācījies, kas būs noderīgākais lielajā dzīvē?

Šis jautājums liek bērnam aizdomāties par to, ka kādu dienu viņš būs liels un patstāvīgs cilvēks. Bērns nopietnāk spēs pieiet arī savām mācībām skolā un pat lasīšanu uztvers ar prieku, jo katrā iespējā iegūt ko jaunu saskatīs dzīves gudrību.

Par ko tu esi pateicīgs?

Bērns uzskaitīs savas vērtības un skatīsies uz dzīvi no gaišās puses. Tava atvase aizdomāsies un novērtēs visu labo, kas viņam pieder. Ģimene, draugi, pārtika, iespēja aiziet uz kino vai jaunākais Lego modelis – tas viss veido tava mazā vērtību skalu.

Kā tev šķiet, kā tas cilvēks jūtas?

Bieži vien bērni neaizdomājas par citiem, vien par savām emocijām. Lai būvētu attiecības un izvairītos no strīdiem, ir svarīgi saprast, kā jūtas otrs cilvēks.

Foto: Scanpix

Foto: Scanpix

Kādu tu redzi savu nākotni?

Bērns sāks domāt par to, kāds viņš vēlas būt, kādā vidē atrasties u.tml. Vecais labais jautājums – par ko tu kļūsi, kad izaugsi liels, ir mūžam aktuāls, arī tīņu gados.

Kā tu domā, kurš no taviem draugiem man patīk vislabāk? Kāpēc?

Saka tā, parādi man savus draugus un es pateikšu, kāds esi tu pats. Ja bērns atradīsies kompānijā, kura nelabvēlīgi viņu iespaido, tas izpaudīsies arī attieksmē pret lietām un cilvēkiem, sākot ar vecākiem. Uzvaicā, kas pēc bērna domām ir labi draugi.

Ja tu varētu būs slavens, par kādiem nopelniem tu vēlies slavu?

Bērns domās par veiksmes nozīmi un to, kā izskatās citu cilvēku acīs. Vai tava atvase vēlas, lai viņu atceras?

Ja tu varētu mainīt pasauli, ko tu darītu?

Jauna diena – jaunas iespējas. Veiksmīgi cilvēki katrai problēmai meklē risinājumu, bieži vien sevi uzskatot par risinājumu. Bērniņā svarīgi ieaudzināt pareizo attieksmi pret dzīvi, lai viņš kļūtu par varoni ne vien pats sev, bet arī citiem.

Ja tu varētu izdomāt vienu noteikumu, kas būtu jāievēro visiem – kāds tas būtu?

Jā, mēs dzīvojam pasaulē, kurā pastāv noteikumi un likumi, kuriem ir jāseko. Šis jautājums liks tavam mazajam aizdomāties par pasaules kārtību un to, kā cilvēkiem jādzīvo, visbiežāk, pareizāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl