10 veidi, kā tu nemanot bojā savu ādu un matus

Komentāri
10 veidi, kā tu nemanot bojā savu ādu un matus
Foto: SCANPIX

Vai zināji, ka ādu un matus bojā netīrītas kosmētiskas otas un telefona ekrāns? Mēs, Skaties.lv, esam apkopojuši desmit visbiežāk pieļautās kļūdas, kas nemanot bojā tavu sejas ādu un matus.

Mati un vesela sejas āda ir skaistākā sieviešu rota, bet neapzināti ir viegli to pakļaut riskam. Apkārtējās vides ietekmē, ādai un matiem ir nepieciešamas papildus rūpes, bet reizēm, vēloties labu, sanāk tieši pretējais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzzini, kā tu nemanot bojā savu ādu un matus, un nekad vairs nepieļauj šīs kļūdas.

Nepietiekama mitrināšana

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Viena no svarīgākajām lietām, kas nepieciešama organismam, ir pietiekams ūdens daudzums. Tiklīdz organismā tas trūkst, tas atspoguļojas uz matiem un ādas. Jā, svarīgi ir izdzert pietiekami daudz ūdens, bet tikpat svarīgi ir uzturā samazināt dzērienu daudzumu, kas izraisa ķermeņa atūdeņošanos, tie ir – soda un alkohols.

Kompromiss uz miegu

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Veids, kā uz miega rēķina visbiežāk tiek kaitēts matiem un ādai, ir neizgulēšanās. Tāpēc kvalitatīvs miegs ir ļoti svarīgs. Lai no rīta nepamostos ar izspūrušiem un taukainiem matiem, vislabāk izvēlies zīda spilvendrānu. Bet ejot gulēt, atceries savu mobilo telefonu nolikt tālāk no sevis.

Lieto netīras kosmētikas otas

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Nevainojama grima uzklāšanai uz sejas, kosmētikas otas ir liels palīgs. Tomēr, ja tās regulāri netiek tīrītas, tās var nodarīt vairāk ļauna, nekā laba. No otām nenotīrot veco kosmētiku, uz tām uzkrājas baktērijas, kas var izraisīt ādas iekaisumu. Otas vislabāk mazgāt vienreiz nedēļā ar siltu ūdeni un speciālo otu šampūnu.

Netīrīts telefona ekrāns

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Ikdienā par to neaizdomājamies, bet arī telefona ekrāns ir īsts baktēriju mudžeklis. Tāpēc katru reizi, kad telefons nonāk saskarē ar sejas ādu, uz tās nonāk baktērijas, kas kaitē sejas ādai. Svarīgi ir neaizmirst telefona ekrānu tīrīt pēc iespējas biežāk vai arī izlīdzēties ar bezvada austiņām.

Nezināms produktu sastāvu

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Pirms produkta lietošana obligāti ir jāizlasa tā sastāvs, lai pārliecinātos, ka tajā nav vielas, kas tikai izdarīs lielāku kaitējumu taviem matiem un sejas ādai. Ja sastāvā redzi alkoholu, sulfātus vai papildus aromātus, tas varētu būt signāls, ka izvēlētais produkts var sausināt vai kairināt tavu sejas ādu vai matus.

Nepareiza mazgāšanās

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Kurai gan nepatīk mazgāties karstā ūdenī, īpaši aukstajā ziemas periodā, bet, izrādās, tas ir kaitīgi taviem matiem un sejas ādai. Tāpēc labāk izvēlēties mazliet vēsāku ūdeni vai arī mazgājoties uzklāt mitrinošu masku.

Pirms miega nenotīrīta kosmētika

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Pirms miega nenotīrīta kosmētika ir viena no kaitīgākajām lietām, ko varam nodarīt sejas ādai. Sejas ādu vislabāk nomazgāt ar ūdeni, bet ir iespējas izlīdzēties arī ar kosmētikas noņemšanas salvetēm.

Nelieto saules aizsargfaktora (SPF) saturošus produktus

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Saules aizsargfaktora (SPF) klātesamība tavos skaistumkopšanas produktos sejas ādai un matiem ir svarīga pat ziemā. Lai gan minimāli, tomēr saules kaitīgie stari tiek pie tevis, tāpēc ikdienā izvēlies vienu no produktiem – aizsargkrēmu vai jebkuru citu produktu ar SPF aizsardzību. Pēc gadiem tu būsi sev pateicīga!

Nelieto neko

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Apkārtējās vides ietekmē, ādai un matiem ir nepieciešamas papildus rūpes. Nelietojot kopjošos produktus, āda un mati jutīsies neveseli.

Lieto pārāk daudz

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Nelietot sejas un matu kopšanas produktus ir kaitīgi, bet tikpat lielus draudus var sagādāt pārlieku liela produktu uzklāšana un sejas vai matiem. Tāpēc neieslīgsti galējībās un izvēlies vienu serumu, ko lietosi sejas vai matu kopšanai, nevis četrus dažādus. Tā tu nenoslogosi sejas ādu un matus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl