10 lietas, ko sapratīs dēlu mammas

Komentāri
10 lietas, ko sapratīs dēlu mammas
Foto: SCANPIX

Lai arī pirmajā brīdī šķiet, ka audzināt dēlu ir vienkāršāk, tikai māmiņas, kuras dienu dienā pavada laiku ar mazo delveri, sapratīs, ko nozīmē būt par mammu dēlam.

Trakums un nepacietība

Būsim atklātas – mammu pacietību vislabāk var pārbaudīt, ja tiek audzināts puika. Ne vien fiziskās spējas, bet arī emocionālā un garīgā stabilitāte ir nepieciešama, lai savu dēlu padarītu par krietnu vīru. Jebkurš publisks pasākums var pāraugt par īstu cirku, kurā galveno lomu spēlēs tavs dēlēns. Pacietību, mīļā!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visu uztver personīgi

Kā jau ikvienai mammai tev ir vēlme redzēt, lai bērnam viss izdodas. Kad kaut kas noiet greizi, tu ņem visu pārāk personīgi. Atceries, ka tavs dēls mācās dzīvi kopā ar tevi!

Pārtikas nauda

No visām bēdām, kurās dalās mamma un dēls, šī ir, iespējams, visizplatītākā. Mēneša pārtikas preču izmaksas, šķiet, pārsteigs tevi katru mēnesi arvien vairāk. Kur gan viss paliek? :)

“Vai nav lieliski audzināt dēlus?”

Šis jautājums, kad kāds to uzdos, tevī izraisīs divējādas emocijas. Pirmkārt, protams, tu esi laimīga būt zēna māte! Bērns ir tava dzīve! Otrkārt, sajūta tāda, ka zēni ir labāki par meitenēm, kas nav taisnība. Tev kā mammai ir liela atbildība izaudzināt savu bērnu par pašu lieliskāko vīrieti pasaulē.

Mājasdarbu vietā planšetdators

Ikreiz kā pārrodies mājās redzi vienu un to pašu skatu – tavs puika sēž pie datora vai skatās televīziju. Neuztraucies, tu neesi vienīgā mamma, kas cīnās ar šo 21. gadsimta problēmu.

Miegam – nē

Atceries rītus, kad vēlējies vēl stundiņu miega, bet tavs mazais steidza pie tevis gultā un lēkāja pa to? Tam klāt sekoja lielās dzīves jautājumi.

Bail skatīties

Kad tavs mazais sasita pirkstu vai guva pirmo zilumu uz ceļa, tu gandrīz vai ķēri trieku. Tagad, kad viņš ir paaudzies un kāpelē pa kokiem, lēkā no dažādiem augstumiem, tu esi samierinājusies, ka sasišanās ir normāls bērna augšanas process. Līdzko viņš sasitīsies, pēc tam būs skaidrs, ka tā laikam darīt nevajadzēja…

Šmuce visapkārt

Ir uzskats, ka zēni ir kārtīgāki par meitenēm. Tu šobrīd noteikti smejies, vēderu turēdama. Mašīnītes pa visu dzīvojamo istabu, izbērti milti un sasista vāze ir tava ikdiena.

Mazāki tēriņi apģērbam

Tieši pretēji. Zēni aug neticami ātri, un arī viņi vēlas izskatīties stilīgi, tā nav tikai meitenēm. Ja meiteņu garderobi papildina aksesuāri, tad zēniem ir svarīgi, lai būtu vairāki maiņas apģērbi, kurus gadās sasmērēt biežāk. Piedod, mammu!

Ticība par veiksmīgu nākotni

Ikvienai māmiņai, kura audzina dēlus, ir svarīgi zināt, ka viņi izaugs par džentlmeņiem un izturēsies labi pret ikvienu meiteni un arī savu sievu nākotnē. Nebaidies atdot sevi visu, paslavēt savu mazo, kā arī mācīt pieklājību un tikumu jau agrā bērnībā.

Foto: ko gan mēs bez šiem lieliskajiem darītu?

Lasi vēl