10 lietas, kas jādara ikvienai māmiņai

Komentāri
10 lietas, kas jādara ikvienai māmiņai

Gaidīšanas laiks ir vai būs, iespējams, skaistākais laiks tavā dzīvē. Kad bērniņš piedzimst, šķitīs, ka laiks skrien vēja spārniem, un viņi taču tik ātri izaug! Skaties.lv piedāvā ikkatrai sievietei izlasīt šīs lietas, kas jādara ikvienai māmiņai, sagaidot pasaulē mazuli.

Vēro viņu

Piedalies ikvienā viņa procesā, jo īpaši dzīves pašā sākumā. Tu taču negribi palaist garām mirkli, kad tavs bērniņš sāks staigāt? Komunikācija ar vienkāršu skatienu bērnam nozīmē ļoti daudz. Noliec pie malas visus darbus un vienkārši komunicē ar savu mazuli, vērojot viņu.

Pieraksti katru sacīto

Pieraksti visas smieklīgās frāzes, kas izskan no tava bērna mutes, jo laika gaitā tu šīs lietas aizmirsīsi. Ir tik patīkami atminēties visvisādus jokus, ko tavs mazais rakaris ir darījis un sacījis, vai ne? :)

Samīļo pirms gulētiešanas

Jebkurā vecumā! Nelaid garām iespēju savam mazulim padziedāt šūpuļdziesmiņu, kā arī kārtīgi sasedz viņu un nobučo viņa pierīti. Bērnam augot, ir svarīgi sajust mīlestību jebkurā vecumā, tāpēc arī pusaugu gados pirms gulētiešanas sabučo savu atvasi un novēli saldu miedziņu.

Ļaujies asarām

Bērniem dažreiz ir jāredz savi vecāki noskumuši, lai patiesi novērtētu mūsu rūpes. Neslēp emocijas, tikai esi savaldīga!

Smejies

Cik bieži tu no sirds izsmejies? Smiekli ir vislabākās zāles pret visu. Vislielākais prieks ir tad, ja arī tava atvase smejas kopā ar tevi.

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Iesaisties

Esi foršā mamma, kas kopā ar savu bērnu spēlē futbolu, skrien, spēlē paslēpes, skatās multfilmas, zīmē un krāso. Šīs ir tās dzīves lietiņas, kuras mums tiks atņemtas ar laiku, tāpēc, kamēr tavs bērns vēl ir šajā vecumā, esi tikpat aktīva!

Māci

Nepaļaujies tikai uz skolā mācīto. Mājas izglītošana ir svarīga. Iemāci savam puikam būt par džentlmeni, bet savai meitiņai, ka sievietei jābūt atturīgai un pieklājīgai. Palīdzi ar mājasdarbiem, kā arī ieliec savā atvasē tikumību un čaklumu.

Ievies ģimenes tradīcijas

Vai tie būtu Ziemassvētki pie vecmāmiņas vai dzimšanas dienas sagaidīšana tieši pusnaktī. Iemāci bērnam ģimenes tradīcijas, kuras allaž paliks un grēks būtu tās lauzt.

Uzņem foto

Nav nekā jaukāka, kā gremdēties bērnības dienu atmiņās ar fotogrāfiju palīdzību! Ja šobrīd tava bērna fotogrāfijas ir tikai datorā vai telefonā, noteikti izmanto iespēju izgatavot foto albumu, jo tā ir vērtība, kas dzīvos mūžīgi.

Iemāci būt pateicīgam

Esi pateicīga par šo brīnumu, kas tev ir piedzimis, kā arī iemāci savam bērniņam būt pateicīgam. Ir tik jauki saņemt vienkāršu “paldies!”. Tas neko nemaksā, bet dod tik daudz!

Lasi vēl