10 jautājumi, kas mainīs Tavu dzīvi

1 komentārs

2. Kā vārdā es cīnos?

2/11

Es dzīvoju, lai strādātu, vai strādāju, lai dzīvotu?

Foto: Flickr.com/Sam Churchill

Foto: Flickr.com/Sam Churchill

Viena no svarīgākajām atslēgām, lai mēs justos laimīgas, ir līdzsvars starp darbu un dzīvi. Mūs visus var iedalīt divās lielās grupās: pienākumu cilvēkos (dzīvei ir jābūt strukturētai) un baudas cilvēkos (dzīve ir dota, lai priecātos). Psihoterapeite Aiga Abožina norāda: kad esi sapratusi, pie kura tipa piederi, tev jāuzdod sev jautājums – cik lielā mērā tev piemīt īpašības no pretējā? Ja tu dzīvo, lai baudītu, tad kādas ir tavas atbildības? Ja esi pienākumu cilvēks, kad pēdējoreiz un cik bieži no sirds izpriecājies? Jo dzīvē ir jābūt līdzsvaram. Nav pareizu vai nepareizu modeļu, un skaidrs, ka dzīves baudītāja neuzņemsies tik daudz darbu kā pienākumu cilvēks, taču svarīgi ir neiekrist galējībās. Jo abas galējības paredz vientulību. Vienā tu paliec viena, jo citi secina, ka uz tevi nevar paļauties, otrā – pārmēru strādājot, radi iespaidu, ka tev svarīgs vien darbs. Tāpēc brīdī, kad jūti, kaut kā ir par daudz, nospied bremzes pedāli!

2. Kā vārdā es cīnos?

2/11
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

  • Lāsma
    0 0 0

    Lāsma

    Labs un iedvesmojošs raksts, liek paskatīties reālāk uz daudzām lietām. Iesaku izlasīt, ja arī kādu tas neuzrunās, vismaz būs viela pārdomām, ka dzīve nav gluži rožu dārzs un viss labais un jaukais nāk ar ieguldītajām pūlēm un degsmi, ticību.:)) Veiksmi!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl