10 jautājumi, kas mainīs Tavu dzīvi

1 komentārs
10 jautājumi, kas mainīs Tavu dzīvi
Foto: Flickr.com/Robert Bejil

Dzīve nav perfekta, bet tas nenozīmē, ka to nevari padarīt labāku. Uzdod sev desmit precīzus jautājumus, un tu ieraudzīsi, kādas pārmaiņas dzīvē ir laiks ieviest!
Lasot šo rakstu, izslēdz telefonu un nākamās 20 minūtes velti vienīgi sev. Mūsu apkopotie jautājumi tev palīdzēs ieraudzīt problēmu un mainīt dzīvi kā mazās lietās, tā globāli.

Es dzīvoju, lai strādātu, vai strādāju, lai dzīvotu?

Foto: Flickr.com/Sam Churchill

Foto: Flickr.com/Sam Churchill

Viena no svarīgākajām atslēgām, lai mēs justos laimīgas, ir līdzsvars starp darbu un dzīvi. Mūs visus var iedalīt divās lielās grupās: pienākumu cilvēkos (dzīvei ir jābūt strukturētai) un baudas cilvēkos (dzīve ir dota, lai priecātos). Psihoterapeite Aiga Abožina norāda: kad esi sapratusi, pie kura tipa piederi, tev jāuzdod sev jautājums – cik lielā mērā tev piemīt īpašības no pretējā? Ja tu dzīvo, lai baudītu, tad kādas ir tavas atbildības? Ja esi pienākumu cilvēks, kad pēdējoreiz un cik bieži no sirds izpriecājies? Jo dzīvē ir jābūt līdzsvaram. Nav pareizu vai nepareizu modeļu, un skaidrs, ka dzīves baudītāja neuzņemsies tik daudz darbu kā pienākumu cilvēks, taču svarīgi ir neiekrist galējībās. Jo abas galējības paredz vientulību. Vienā tu paliec viena, jo citi secina, ka uz tevi nevar paļauties, otrā – pārmēru strādājot, radi iespaidu, ka tev svarīgs vien darbs. Tāpēc brīdī, kad jūti, kaut kā ir par daudz, nospied bremzes pedāli!

1 komentārs