”Viss pa jaunam!” galvenais aktieris Dainis Grūbe: Trīsreiz atteicu seriāliem, kuru ”štampus” negribēju

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

7 komentāri
”Viss pa jaunam!” galvenais aktieris Dainis Grūbe: Trīsreiz atteicu seriāliem, kuru ”štampus” negribēju
DĀVIS ŪLDANS, F64

Jau 4. februārī pirmizrādi piedzīvos TV3 jaunais latviešu seriāls ”Viss pa jaunam!”, kurā galveno, karjerista Dāvja, lomu atveidos aktieris Dainis Grūbe. Sarunā ar Skaties.lv aktieris atklāj, ka jau vairākkārt attiecies no piedāvājumiem filmēties vietējos seriālos, bet, iepazīstoties ar šā seriāla ideju, sapratis, – te nu atteikt nevar!

”Viss pa jaunam” būs ļoti populāra Portugāles seriāla latviešu versija. Tā producenti ir Kristians Alhimionoks un Andrejs Ēķis, bet projekta režisoru komandā ir Aigars Grauba, Zanda Seņkova un Reinis Ūbelis. Daiņa atveidotais Dāvis ir lielpilsētas puisis ar lielisku karjeru, kura dzīvē gadās pavērsiens, kas liek jaunajam vīrietim ļauties pārmaiņu vējiem.

Daini, tavs vārds latviešu skatītājam ar seriāliem pagaidām tā ļoti nesaistās, un nu būsi galvenais varonis TV3 ikvakara seriālā. Kas bija tas, kas lika pieņemt šo lomu? Lieliskā komanda, pats seriāla sižets, kas jau guvis panākumus Portugālē, interesantais tēls? Kas nostrādāja?

Precizēšu – manuprāt, tikai viens no galvenajiem varoņiem. Bet, jā, nostrādāja visi tevis nosauktie faktori.

Pirmkārt, tas, ka seriāls nav latviešu rakstīts. Otrkārt, aktieru sastāvs, un treškārt – komanda. Tie ir tie trīs svarīgākie faktori, kas manā gadījumā nostrādāja.

Kas vainas latviešu rakstītiem seriālu scenārijiem?

Tas nav noslēpums, ka latviešiem pie lielo ilgtermiņa seriālu rakstīšanas vēl ļoti daudz jāpiestrādā un jāmācās. Par to nav nekādu šaubu.

Pats paskatījies portugāļu seriālu, pēc kura motīviem tiek veidots ”Viss pa jaunam!”?

Jā, pirms lēmuma pieņemšana paskatījos dažas sērijas. Mani uzrunāja tā seriāla vieglums, siltums. Patika arī aktierspēle – vienkārša, saprotama un nepārspīlēta.

Ja to visu ievieš šajā seriālā, kas top pie mums, domāju, ka mums ir visas iespējas gūt tādus pašus panākumus, kā seriāls guva Portugālē.

Atklāj skatītājiem nedaudz intrigu – ko varam sagaidīt? Būs jauka ”ziepenīte”, kaut kas nopietnāks?

Zini, baigi negribas arī visu atklāt, taču katrā ziņā man šķiet, ka tas, kas uzrunās skatītāju, būs tieši tas vieglums un siltums, un vienkāršība. Būs arī mīlestība, būs asaras, būs humors.

Un humors būs ļoti labs. Ar karoti nevienam mutē neliks, ka te, lūk, jāsmejas, taču tās dzīves situācijas brīžiem būs diezgan smieklīgas. Tāda veida humors, manuprāt, arī mūsu seriālos īsti nav ticis izspēlēts.

Latviešiem ir tāda interesanta īpatnība – mazliet kautrējamies no saviem seriāliem. Daudzi apgalvo, ka neskatās vietējos seriālus, bet visi zina, kas tajos notiek. Kā būs ar šo seriālu – cilvēki atkal kautrēsies atzīsties, ka skatās, bet pa kluso skatīsies?
Man jau grūti prognozēt, varu runāt tikai par savām cerībām. Es ceru, ka cilvēki skatīsies.

Un kas gan tur ko kautrēties – es pats, piemēram, ik pa brīdim paskatījos ”Viņas melo labāk”, kas arī nepavisam nebija slikts seriāls un kur var redzēt, ka scenārijs nav mūsējais un režisors nav latvietis, jo spēles stils ir neraksturīgs latviešiem.

Un tas arī šajā seriālā būs bonuss un pluss – režisori uzstāj uz to, lai aktieris domā un spēlē ātri. Un tas strādā.

Un, ja mēs kā komanda pieturēsimies pie noteikumiem, ko mums iedevusi komanda un jau priekšā pateicis portugāļu seriāls, es domāju, ka visam jāizdodas.

Tu esi seriāla galvenais varonis, un tas neizbēgami nes līdzi milzu popularitāti. Ģirtu Ķesteri tauta vēl ilgi sauca par Leonu. Tev nav bail no tā, ka, piemēram, teātra izrādes laikā cilvēki sačukstēsies: ”Ē, re, kur Dāvis no seriāla!”

Diemžēl mums Latvijā tā notiek, bet – kā būs, tā būs. Nu, un Dāvis un Dainis jau baigi neatšķiras (smejas).

Man šķiet, ka nav bijis latviešu seriāla galvenais varonis, kas nebūtu pasludināts par jauno pašmāju sekssimbolu. Esi tam gatavs?

(Smejas). Nu, lai jau. Labi apzinos, ka arī medijiem tā maizīte ar kaut ko jāpelna.

Par maizītes pelnīšanu runājot – daudziem ir tas stereotips, ka teātris ir tā lielā māksla, kas gan nenes lielo peļņu, bet seriāli – tas vairāk tāds veids, kā aktieriem nopelnīt iztikai. Aktieri intervijās neslēpj, ka piekrīt lomām seriālos naudas dēļ.

Tas nav nekāds noslēpums – tā arī ir! Kaut kā jau mums, aktieriem, ir jādzīvo.

Bet es personīgi esmu divreiz atteicis vienam seriālam un vēl vienu reizi citam. Es gaidīju to savu seriāla iespēju, un esmu to sagaidījis no tāda viedokļa, ka visi tie faktori mani uzrunā: komanda, aktieru kolektīvs, kas nav, vulgarizējot – ”sasmērējušies” pa citiem seriāliem, plus, protams, komanda.

Mums ir trīs fantastiski režisori – Reinis un Zanda, kas ir jauni un ļoti radoši un ar plašu vērienu un Aigars ar savu pieredzi.

Tāpat operatori Gatis un Ivars, kuri vienkārši pasaka: ”Mums nevajag, lai šis kadrs ir normāls, mums vajag lai ir labi!”

Tā bilde, ko var redzēt – tas ir ļoti tuvu kino. Skarbi sakot – tā bilde ir pat pārāk kvalitatīva priekš seriāla.

Es to savu iespēju esmu tiešām sagaidījis. Nelecot pa galvu pa kaklu, reizēm savelkot jostu, bet pasēžot un pagaidot īsto piedāvājumu.

Un kāpēc iepriekš atteici seriāliem?

Tie bija tie seriāli, kuru ”štampus” es negribēju.

Tepat pie sienas, redzu jūsu filmēšanas grafiku – šķiet, ka šos mēnešus jūs filmējaties no rīta līdz vakaram, un tu savu pauzi starp ainu filmēšanām tagad izmanto intervijai ar mani. Izskatās ļoti intensīvi.

Zini, nav jau tik traki. Pie tā ļoti pierod. Svarīgākais ir pareiza plānošana.

Piemēram, vakar mums bija maiņa līdz divpadsmitiem, gulējis esmu kādas četras stundas, un tagad atkal filmējam, bet tu to tā baigi neizjūti.

Tu atbrauc uz šejieni, miegs tev nāk, bet, kad ieej tajā vāveres ritenī, viss notiek. Galvenais, manuprāt, ir noturēt to atmosfēru, kas te ir, kas ir ārkārtīgi draudzīga, radoša un patīkama. Un ja ir tāda atmosfēra, tad vienalga – esi gulējis divas stundas vai trīs.

Nobeigumā – ko tu vari atbildēt lasītājiem, kuri uzdos jautājumu: ”Nu, kāpēc man jāskatās kaut kāds jauns latviešu seriāls?”

Tāpēc, ka scenārijs, tāpēc, ka aktieri, tāpēc, ka komanda, un tāpēc, ka bilde. Tas viss kopā būs jaunums Latvijai, ja runājam par garā tipa seriāliem. Tā būs pavisam cita kvalitāte. Latvijā katrā ziņā nekas tāds vēl nav bijis.

7 komentāri