”Šķita, ka skatos filmu, nevis seriālu.” Skatītāja vērtē ”Viss pa jaunam”

50 komentāri
”Šķita, ka skatos filmu, nevis seriālu.”  Skatītāja vērtē ”Viss pa jaunam”
PRIVĀTAIS ARHĪVS

TV3 jau nedēļu baudāms jaunais latviešu seriāls ”Viss pa jaunam”. Jauno ikvakara izklaidi ar interesi iepazina arī dzīvesstila blogere Aiga Zviedre. Savas pārdomas par seriālu viņa uztic Skaties.lv.

Pirmkārt Aiga var uzslavēt radošo komandu par to, ka sižets – par jauna vīrieša dzīves pārmaiņām pēc ”izdegšanas” – ir ļoti atbilstošs mūsdienām un aktuālajām problēmām.

”Seriāla tēma, manuprāt, mūsdienu steidzīgajā ritmā ir ļoti aktuāla un svarīga. Pašai personīgi izdegšana nav sveša un pazīstu ļoti daudzus, kas ir to piedzīvojuši.

Radošās nozarēs strādājošiem vai tiem, kuri paši sev priekšnieki, diezgan grūti novilkt sev to robežu, kur beidzas darbs un sākas dzīve. Un apzināties, ka tas nav viens un tas pats,” spriež Aiga.

Iespējams, seriāla tēma par to, kā būtu mainīt pilsētas greznību un galvu reibinošu karjeru pret lauku idilli, daudziem liks aizdomāties, un viņi galvenā varoņa Dāvja vietā saskatīs ko no sevis.

”Šķiet, sabiedrībā iegājies, ka veiksmīgs un sasniegumiem bagāts cilvēks ir tikai tāds, kurš daudz strādā, projekts pēc projekta, pelna lielo naudu un tik mauc uz priekšu. Apstāšanās un atpūšanās nav modē.

Tas jau ir luksuss, ja var dzīvi iemācīties turēt balansā un atrast ikdienā laiku arī mieram. Bet nu nav mūsu ķermenis domāts nemitīgam stresam un prāts, lai visu laiku būtu nodarbināts. Absurdi, ka sev tas laiku pa laikam jāatgādina, ka nu ir jāatpūšas!” uzskata blogere.

Viņa uzslavē ”Viss pa jaunam” veidotājus par prasmi par tik nopietnu tēmu runāt caur vieglumu un humora pilnu saturu.

”Seriāls mani ļoti uzrunāja arī vizuāli, šķita, ka skatos latviešu filmu, nevis seriālu. Mani ļoti interesē, kā tālāk attīstīsies sižets, vai tiešām dzīve laukos izrādīsies mierīgāka, vai tomēr seriāla galvenais varonis sapratīs, ka miers meklējams pašam sevī nevis dzīvesvietā,” tā Aiga.

Pati Aiga var sevi iedomāties abās Dāvja dzīves pusēs – arī viņai ir līdzīga pieredze.

”Esmu dzīvojusi 8 miljonu iedzīvotāju pilnajā Bangkokā un tagad dzīvoju mierīgajās un šarmantajās Cēsīs. Tās ir divas pilnīgi dažādas pasaules.

Skaidrs, ka vide ietekmē. Cilvēki, protams, ir dažādi, kādam to pūli un enerģisko gaisotni vajag, tas viņu uzlādē, bet pati sev esmu sapratusi – man vajag mieru, svaigu gaisu, dabu tuvumā un rimtāku ritmu.

Pēc tam, kad izdegšanu piedzīvoju divus gadus pēc kārtas ar depresijas uzplaiksnījumiem komplektā, sapratu, ka nopietnāk jāpievēršas tai savai laimes definīcijai.

Un caur terapiju, meditāciju un ilgām pārdomām ilgstoša ceļojuma laikā (Instagram: #ĀzijasPiedzīvojums) esmu nonākusi pie savas formulas, ar ko tagad arī ar prieku dalos.

Par to runāju gan savā atziņu vakarā, gan jaunā podkāsta ”Dzirkstele” epizodēs ar viesiem. Pēc atsaucības redzu, cik ļoti cilvēkiem šī tēma interesē.

Mēs visi meklējam to īsto recepti, kā dzīvot, cik daudz kuru ”garšvielu” pievienot, lai tā baudpilni un garšīgi nodzīvotu dzīvi. Bet mūžu dzīvo, mūžu mācies. Ticu, ka nekad nav par vēlu sākt visu pa jaunam,” uzskata blogere.

”Izdegšanas” tēma tuva arī tev? Seko, kā klāsies Dāvim ”Viss pa jaunam” darba dienu vakaros TV3!

Viss jaunais par seriālu TE!

Savukārt Aigā ieklausies viņas BLOGĀ vai baudi podkāstu ”Dzirkstele” Spotify / Apple Podcasts / Google Podcasts u.c. vietnēs – https://anchor.fm/aiga-zviedre.