Skaistkalne, Skaistkalni, Bulduri vai tomēr Rauna? Kur īsti notiek ”Viss pa jaunam” darbība?

12 komentāri
Skaistkalne, Skaistkalni, Bulduri vai tomēr Rauna? Kur īsti notiek ”Viss pa jaunam” darbība?
DĀVIS ŪLANDS, F64

TV3 pilnā sparā rit latviešu seriāls ”Viss pa jaunam”, kura darbība notiek vietā, kas saucas Skaistkalni, bet kurā ļaudis jau saskatījuši ainiņas no Raunas un Bulduriem. Skaties.lv jautāja seriāla režisoram Aigaram Graubam, kur tad īsti notikusi filmēšana, un vai tam visam arī kāds sakars ar Skaistkalnes pilsētu.

”Mums bija daudz un dažādas pārdomas, izvēloties vietu, kas seriālā ”tēlos” Skaistkalnus. Sapratām, ka mums vajag ciemata centru, kur viss ir kompakti – lai centrā būtu autoosta, baznīca, veikals. Lai, ja tu griezies uz riņķi, tu principā ieraudzītu visu, kas ir apkārt,” atlases principus skaidro Grauba.

Meklējot filmēšanai piemērotu vietu, apbraukātas vairākas mazpilsētas, bet Graubam jau prātā bijis vēl viens variants – Rauna, kur pašam ir māja un kur mitinās arī viņa mamma un citi radi. Un, kad iedomājies, ka brālēnam taču ir siltumnīcas, vairs nebijis divu domu.

”Tās ir divas vietas, kur filmējam āra ainas – Bulduru dārzkopības tehnikums un Rauna,” tā Grauba.

Savukārt nosaukums Skaistkalni ir izdomāts labskanības dēļ. ”Sapratām, ka nosaukumā jābūt kaut kam, kas saistās ar vārdu ”skaists”. Zināju, ka ir pilsēta Skaistkalne, esmu tur bijis, zinu, kā tur izskatās un vienu brīdi mēs pat apsvērām iespēju tur filmēt.

Tad mēs tomēr secinājām, ka Rauna vairāk atbilst visam tam, un to nosaukumu mazliet pārveidojām, lai nav gluži tā, ka Skaistkalnes pilsētu filmējam Raunā. Radījām jaunu vietu ar nosaukumu Skaistkalni.

Un, galu galā, arī Rauna atrodas tādā ”bļodā” – apkārt kalni un pilskalni,” skaidro režisors.

Viņš uzsver – cilvēki visā Latvijā esot ļoti atsaucīgi, un filmēšana pilsētiņā ar iedzīvotāju atbalstu vedusies godam. ”Es tiešām domāju, ka Rauna ir viena no skaistākajām vietām Latvijā – ar savu dabu, cilvēkiem un savu atmosfēru. Bet noteikti kāds cits ciems ir tikpat brīnišķīgs un labs. Mums derēja Rauna, un pilsētas pārstāvji bija ļoti atsaucīgi,” gandarīts Grauba.