Režisors Tontegode atklāj, ko skatītājiem sagaidīt ”Viss pa jaunam” trešajā sezonā

1 komentārs
Režisors Tontegode atklāj, ko skatītājiem sagaidīt ”Viss pa jaunam” trešajā sezonā
F64

”Es centīšos ienest drāmu,” par savu pienesumu TV3 seriāla ”Viss pa jaunam” trešajā sezonā saka režisors Ivars Tontegode, kurš uzaicināts iesaistīties radošajā komandā. ”Būs daudz pārsteigumu.”

Starp režisora Ivara Tontegodes pazīstamākajiem darbiem ir īsfilma “Apsēstība”, par kuru viņš saņēmis “Lielo Kristapu”, melnā komēdija ”Sēņotāji” un dokumentālā filma ”Knutifikācija” par dzejnieku Knutu Skujenieku. Jau kādu laiku norit darbs pie zinātniskās fantastikas filmas, kas būs režisora pirmā filma angļu valodā.

Jautāts, kādēļ piekritis uzņemties režisēt seriālu, ņemot vērā, ka pieredzi uzkrājis kino jomā, Tontegode Skaties.lv norāda: ”Mēs dzīvojam ļoti dīvainā sabiedrībā. Vieni uzskata, ka ir tikai augstā māksla, otri uzskata, ka augstā māksla uz fufelis, un abi viens uz otru savādi skatās.

Es nekad neesmu bijis snobs. Man nav antipātiju pret komerciālajām lietām. Visā galvenais ir kvalitāte.

Es šeit iesaistījos tādēļ, ka, pirmkārt, kā režisoram liels izaicinājums ir temps, kādā tiek strādāts. Ir jāstrādā ātri, un tas nozīmē pieņemt ātrus lēmumus. Otra lieta – ir ļoti plašs aktieru kolektīvs.”

Kā norāda Tontegode, viņš ”Viss pa jaunam” komandā uzaicināts, lai seriālam piešķirtu citādāku elpu.

”Iepriekš bijuši eksperimenti, bet mēs vēlamies atgriezties tā saucamajā sitcom (situāciju komēdija – red.) formātā, kas apvieno humoru un melodrāmu.

Seriālā ir jautri, var izpausties. Ļoti pretimnākoši ir arī TV3. Mums ir iespēja improvizēt, mēs paši veidojam saturu. Trešā sezona tiešām būs kaut kas pilnīgi citādāks,” atzīst režisors.

Jautāts ko pastāstīt par sižeta pavērsienu, Tontegode saka:

”Es varu pateikt tikai to, ka, ja pirmajā, otrajā sezonā visiem varoņiem gāja lielākoties diezgan labi, tad jaunajā parādās diezgan dramatiskas situācijas.”

Viņš gan noliedz, ka dramatiskie notikumi ir viņa pirksts – arī oriģinālajā portugāļu seriālā trešā sezona nāk ar satricinājumiem.

”Es varu ieskicēt vienu situāciju: ar dažiem varoņiem sāk runāt eņģeļi, citplanētieši. Apmēram tā,” intrigu uzbur Tontegode.

Skatītāji seriālam veltījuši gan daudz labu vārdu, īpaši slavējot aktieru ansambli un to, ka seriāls ir vizuāli ļoti baudāms. Tomēr tā veidotājiem pārmests pārāk gausais notikumu plūdums.

”Skatītājiem ir ļoti taisnība, jo skatītājs ir Dievs un viņš to visu redz. Tagad mēs cenšamies to mainīt. Mans pienesums ir uzdzīt dinamiku, kā arī sirsnību. Latviešu skatītājs vēlas, lai cilvēkiem ir sirsnīga komunikācija, nevis, ka viņi sazinās ar mirušām acīm un kokainu ģīmi.

Vēl, protams, tajā visā pietrūkst drāmas, kas man pašas arī patīk, un to es centīšos seriālā ienest. Un uzreiz varu teikt: trešā sezona būs pilnīgi citādāka. Tiks risinātas tādas tēmas kā homoseksuālisms, seriālā būs arī transpersonas, būs daudz pārsteigumu, būs interesanti.

Un aktieri izbauda to, ka viņiem ir jauni izaicinājumi,” saka režisors.

Tontegode seriāla veidošanā strādā tandēmā ar Juriju Djakonovu, kurš turpina tajā atveidot arī mācītāju Lauri. Un, kā atzīst Ivars, abi ir uz viena viļņa.

”Mēs ļoti apzināmies, ka, ja mēs būsim ļoti atšķirīgi, mēs nerealizēsim konceptu, ko mēs gribam seriālā īstenot, un tas būs saraustīts, un beigās mēs abi divi nemaz nebūsim ieguvēji. Tādēļ mēs cenšamies filmēšanas stilu un darbu ar aktieriem salīdzināt. Mēs arī kopā lasām scenāriju un analizējam, ģenerējam idejas, arī kopā veicam izmaiņas.

Mēs saprotam, ka tas ir darbs un mums jācenšas būt profesionāliem, nevis mēģināt realizēt savas pataloģiskās ambīcijas,” saka Tontegode.

Baudi seriālu ”Viss pa jaunam” no otrdienas līdz piektdienai plkst. 21.05 kanālā TV3 un tiešsaistē skaties.lv/seriali!

1 komentārs