”Meitenes skolā pakaļ neskrien, omes uz ielas gan.” Iepazīsties – puiši, kuri TV3 seriālā atveido Skaistkalnu orķestri

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

2 komentāri

Iespējams, svarīgāko otrā plāna lomu seriālā ”Viss pa jaunam” atveido pūtēji – bariņš puišu, kuri iemieso Skaistkalnu filharmonisko orķestri, ko vada vietējais policists Juris Gauja. Kā noskaidroja Skaties.lv, zēni patiesībā ir orķestra ”Auseklītis” dalībnieki, un seriālā viņi iesaistīti teju nemanāmi!

”Mēs esam Skaistkalnes filharmoniskais orķestris piecu cilvēku sastāvā, un mūsu funkcija ir periodiski ierasties filmēšanas laukumā un nospēlēt kādu skaņdarbu,” Skaties.lv ar muzikantiem iepazīstina puišu runasvīrs Roberts.

Patiesībā mūziķi ir Rīgas 6. vidusskolai piesaistītais jauniešu pūtēju orķestris ”Auseklītis”, kuru ikdienā vada Haralds Bārzdiņš, un kurš apvieno zēnus, kuri, kā mācās vidusskolā, tā jau sākuši studēt. Seriālā orķestri pārstāv Roberts, Mārtiņš, Reinis Gustavs, Artūrs Jēkabs un Aivars.

Seriālā gan diriģents ir policists, aktiera Ivo Martinsona atveidotais Juris Gauja, kuram, protams, nav nekādu diriģenta iemaņu. Un tas nereti rada jautrus kuriozus.

Skaties.lv bija liecinieki, kā filmēšanas laikā zēni pārjautā režisorei, vai tiešām sekot policista savdabīgajām norādēm, kas nozīmē, piemēram, skaņdarba pēkšņu apraušanu, vai neskatīties, ko viņš diriģē un spēlēt, kā notīs rakstīts.

”Pirmajā filmēšanas reizē tas, ko viņš zināja par diriģēšanu, bija tas, ka kaut kā jāvicina tas kociņš. Sākumā vienkārši vicināja uz dullo, tad sākām viņu mazliet pamācīt, ka vajag parādīt elpu, kādas ir pareizās kustības.

Smejamies, ka tad, kad seriāls būs nofilmēts, viņš būs apguvis diriģēšanas pamatus,” tā puiši.

Piedāvājumu filmēties viņi saņēmuši pēkšņi, un neviens nav pat varējis iedomāties, ka no tā izvērtīsies.

”18. novembra koncertā mums pienāca režisora asistente, un Haralds mēģinājuma laikā paziņoja, ka vajag konkrētus cilvēkus, kas gatavi filmēties. Nākamajā dienā no rīta jābūt Raunā,” atceras puiši.

Tā ka lēmumu nācies pieņemt spontāni. Puišu bariņš, kas aizbraucis, nodomājis – nofilmēsies un viss. Izrādījies, ka runa ir par visai lielu lomu seriālā un ar vienu filmēšanos nekas nebeidzas.

”Tad jau otro reizi jānāk tiem pašiem, tad trešo, un tā nu mēs te esam,” par to, kā pašiem nemanot iesaistīti seriālā kā aktieri, smejas zēni.

Nu jau filmēšanas laukumā zēni viesojušies gana daudz reižu, kā paši smejas – ”taciņa iemīta”.

Tas, vai puiši saņem algu kā aktieri, esot komercnoslēpums, taču tas, ko viņi noteikti saņem, ir atpazīstamība. Zināmās aprindās.

”Meitenes skolā pakaļ neskrien, nevienu tas neinteresē. Drīzāk pakaļ skrien omes uz ielas. Un pašu omei ir, ko palielīties draudzenēm,” par pielūdzējām uzjautrinās puiši.

2 komentāri